Fullgas 2015: Bajanchongor – Buutagaan aneb druhý den v poušti

Vstáváme do krásného dne. Mraky odpluly do Číny a nás vítá slunečná Gobi. Sedáme na stroje a valíme do našeho oblíbeného písku.

Cesta se skládá z několika pastí. Hluboký písek, mělký písek, kameny, roleta a vyjeté koleje. Na vše platí jediný návod. Plný plyn! Několikrát máme namále a vytancujeme mimo cestu, kde na nás však čeká další cesta, kterých je tu skrz planinu hned několik. Po sto kilometrech dáváme kus salámu, chleba, okurky a valíme dál. Po další plavbě pískem se dostáváme do osady Buutagaan. Máme kliku, je tu i pumpa. Potřebujeme ještě vodu, tak jedeme do „centra“.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Po 40-ti kilometrech toho máme dost. Náčelník staví u koryta řeky, která tu už jednou loni tekla. Levý břeh mu je málo. Vrhá se do písčitého proudu, kde zakopává svůj stroj až po válce. Okolo projíždějící domorodci na mopedu se smějí a na důkaz přátelství přejíždějí ve dvou ladně koryto řeky tam i zpět.

Na Aleše to asi dojem neudělalo, neb jen nadává. Po záchranných pracích si náčelník ještě demonstrativně lehne, čímž si upevní svou první pozici v naší skládací soutěži. Do večera ještě opravujeme brzdy a navigaci. Z místních suchých trav děláme dokonce oheň. Je sice jen minutový, ale zahřál. Jdeme na kutě. Zítra nás čeká pro změnu písek.

15.5.2015 9:28| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: chlébČínapísek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist