Fullgas 2015: Před Astanou za Astanou

Dnes je 70-té výročí Pobědy! Vítězství lidu nad fašisty. Od rána znějí okolo nás budovatelské písně.

Rusové i národy bývalého Sovětského svazu si dali záležet a na výročí připravili celá města. Všude vlají vlajky, záhony jsou plné květin. Obří billboardy oslavují válečné hrdiny. Tento svátek je zde opravdu zásadní. Zdviháme kotvy a míříme do Astany. Dnes je náš základní úkol koupit duši a prozkoumat krásy Astany.

Ve městě nás přivítal déšť. Obchod s dušemi tu sice je, ale na tak speciální rozměr, jsou tu krátký. Běháme od trhu k trhu a nic. Až cestou do centra potkáváme místního motorkáře, který tvrdí, že o jedné v Astaně ví. Měl pravdu. Jeho kámoš, za kterým nás doprovodil vytáhl naší záchranu z garáže. Teď už můžeme Alešovu revoluční duši upálit. Po povinostech jedeme na kulturu. První potkáváme architektonický skvost. Obchodní centrum ve tvaru obřího stanu.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Celá střešní konstrukce je zavěšena na třech sloupech a tvoří rozlehlé šapitó. Tak jako všechno nové v Astaně i tady je okázalost na každém místě. Ve třetím patře je dinopark a to v interiéru. Nad ním zurčí tobogány aquacentra. Celá tato scenérie je protkána horskou dráhou, která vás proveze a seznámí s celým komplexem.

Ve středu nesmí chybět gigantická obrazovka oslavující Pobědu. Jedním slovem je to vše balšoje.

Po komerci míříme k Prezidentskému paláci, který je ve střídmějším slohu. Trochu nás překvapilo, že tu nikdo není. Jak nám však okolo jdoucí vysvětlili, prezident slaví v Moskvě a ostatní doma. Okolo sídla hlavy státu se to hemží futuristickými stavbami. Je vidět, že Astana bude ve světě časem vidět. Po prohlídce města frčíme do přírody, kde u zašitého rybníčku skládáme své hlavy.

19.5.2015 4:58| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist