Fullgas 2015: Ohlédnutí…

Tak to je konec... Poslední text z naší cesty, pohled na výpravu každého účastníka.

Když si představíte strávit s někým tři měsíce na cestách, asi si řeknete, že to nejde, že se s tím někým pozabíjíte. Já mám to štěstí, že nejezdím s někým, ale s FullGas. I když to byla naše nejdelší štreka, je to stejné jako roky předtím. Spousta dřiny, vedra, pak zas zimy, smradu (hlavně z nás ), únavy….ale hlavně kopec tolerance, kamarádství, ochoty si pomoci a legrace a vždy zkušenost a kus ponaučení pro sebe do příště.

I když si teď od kluků rád na chvíli odpočinu ( zejména co se týče zvukových a pachových projevů 🙂 ), vím, že za pár dní zas začnu pročítat cestopisy a koukat do mapy, kam to zas příště vyrazíme, protože s nimi….kamkoliv. Tak se máte zas snad na co těšit Zároveň bych rád poděkoval své úžasné rodině, bez jejíž podpory a tolerance bych se na takovou cestu nikdy vydat nemohl. Díky holky.

Aleš

Stále nemohu uvěřit, že jsme to dokázali. Vysněna a dlouho připravovaná cesta je za námi. Musím uznat, že mi to nepřišlo nijak těžké a složité. Bude to asi tím, že jsme měli velkou dávku štěstí, protože bylo několik situaci, kdy jsme mohli předčasně skončit. Například v Malajsii ve městě Satun při nedorozumění s místní policii.Pak několikrát v nepřehledném a nebezpečném provozu v Číně, po technických problémech na Alešově a moji motorce.Naposled mohl být konec při nočním průjezdu Moskvou, kdy asi opilý Moskvan málem přejel Vlastíka a protože je to doktor, byl by určitě konec, minimálně pro něj.

Dalším důvodem mého pocitu snadnosti z této cesty, je parta, se kterou jsem cestu mohl absolvovat. Asi jsme se dlouho hledali, ale to je jedno…Důležité je, že jsme se našli!! Mě jako mechanika vůbec neotravovali technickými pseudoproblémy. A když náhodou nějaký problém byl, nechali si vysvětlit, že o nic nejde. Díky kluci!! Co se týká zemí, které jsme cestou navštívili, největší dojem na mne udělala Kambodža, Mongolsko a východní část Ruska.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Celou cestu jsme potkávali super lidi, kteří byli ochotni vždy pomoci nebo nás nakrmit. Jedinou výjimkou bylo město Luang Prabang v Thajsku, kde nás okradli. Můj největší dík patří dvěma lidem, bez kterých bych na tuto cestu nemohl nikdy vyjet. Bez chápající a trpělivé manželky, bych nikam nejel. Ještě, že všechny ženský nejsou stejný!!! Diky Ivuško! Druhým a ne méně důležitým člověkem je můj kamarád Petr, který se staral o vše potřebné, když jsem byl pryč. Bez něj, bych mohl jet tak akorát na Lipno :-)). Snad ti to budu moci někdy oplatit, díky! Jsem rád, že jsem u toho mohl být a doufám, že až pojedeme na další naplánovanou cestu, bude to ve stejné sestavě! FULL GAS!!

Jiří

Když cesta znamená cíl. Lehce se to píše, hůř se to žije. Když jsme poprvé debatovali nad myšlenkou přejet Asii, byla to spíše sranda. Dnes je to realita. K cestování jsou zapotřebí samozřejmě peníze a také čas. To první má spousta lidí okolo nás. S časem je to už složitější, ale najít ho umí také mnoho z nás. Nejdůležitější pro takovou cestu je ale vůle. Vůle přetavit myšlenku v realitu.

My máme to štěstí, že naše dětské duše tuto vůli mají. A já mám tu kliku, že jsem potkal podobné blázny, jako jsem já. Samotný bych asi nikdy na tak dlouhou cestu nevyrazil. Každý neobvyklý zážitek nás posunuje o kus dál. A mě naše cesta posunula. Posunula v trpělivosti a pokoře. V záplavě zemí, lidí a zážitků jsem opět poznal, jak jsme my pozemšťané prťaví. Jsem rád, že jsem měl tu možnost. Díky za ní patří hlavně mé ženě a rodině. A taky klukům, kteří si umí dělat srandu kdykoliv z čehokoliv. Pokud Vám tedy mohu poradit, udělejte to, po čem dlouho toužíte. Nepřemýšlejte, proč to nejde. Hledejte cestu, kudy to jde.

Jakub

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

 

Byla a vlastně ještě pořád je super jízda. To se nedá popsat to se musí zažít. Abych tohle mohl psát musím poděkovat svoji rodině a rodičům. Díky byl to vejlet, kterej je jednou za život. Díky taky tem třem blbounům, kteří mě zase vzali s sebou v domnění, že jsem doktor. Viděli jsme a zažili hodně věci. Překvapili nás mnozí lidé a někdy i my sami. Zvykejte si konat to, na co si netroufáte.

Vlastík

23.5.2015 7:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist