Drsná policejní honička u Sušice: Řidič ujížděl pod vlivem drog, spolujezdec si to natáčel

Policisté to čas od času vůbec nemají snadné. Třeba když musí honit zfetovaného řidiče a střílet po něm. Jeho spolujezdec si to pak celé natáčel.
honicka-1100x618.jpg Zdroj: YouTube/Policie ČR

Nad drzostí některých lidí, i když v dnešním případě toto označení není zcela přesné, zůstává rozum stát. V sobotu 13. července se policisté dostali do křížku s řidičem Volkswagenu Polo, který na jejich výzvu k zastavení nereagoval tak, jak asi čekali. Místo toho, aby zastavil, rozhodl se ujíždět. A pořádně rychle, v protisměru a ohrožoval u toho nejen sebe, což nebyl takový problém, ale i ostatní účastníky provozu.

Ačkoliv dotyčného honila hned dvě policejní auta, ten se jen tak nechtěl vzdát. Nakonec zabraly až varovné výstřely jednoho z policistů. Poté, co policisté řidiče i spolujezdce z auta vytáhli, rychle zjistili, že pod vlivem nějaké omamné látky a následně přišli také na to, že má udělen zákaz řízení.

Devětadvacetiletý muž ze Strakonic byl následně odvezen do nemocnice na krevní testy a hned poté do policejní cely. Nicméně už v pondělí byl obviněn z násilí proti úřední osobě ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. A za to byl na základě rozhodnutí soudu převezen do vazby.

Záběry z honičky a zatýkání nahrála kamera umístěná v jednom z policejních aut, které se akce účastnilo. Ale jak už jsme naznačili výše, spolujezdec, taktéž pod vlivem drog, zvládl natáčet i dění uvnitř ujíždějícího auta. A to už je podívaná jen pro silné žaludky. Ale bohužel, i tací jezdí mezi námi.

19.7.2019 6:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Policie ČR

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist