Takhle vypadá dopravní peklo na zemi. Amerika slaví Den díkuvzdání kolonami

Nesnášíte kolony a máte pocit, že jich je stále víc a víc a jsou delší a delší? Pokud nežijete v Americe, nevíte, co vlastně kolona opravdu znamená.
kolona-1100x618.jpg Zdroj: CBS Los Angeles

Mezi nejdůležitější americké svátky patří Den díkuvzdání. Ten s sebou přináší velká rodinná setkávání, což ale v praxi znamená, že se ty rodiny musí  sobě nějak dostat. Podle některých odborníků se tohoto obřího přesunu každoročně účastní na 50 milionů Američanů, kteří za svými nejbližšími urazí průměrně 50 mil. Do aut pak sedá 49,3 milionu Američanů. Už tedy asi začínáte tušit, že dopravní peklo je ideální přirovnání.

Ostatně, video, které pro vás dnes máme, vám to jen potvrdí. Letošní Den díkuvzdání připadl na 28. listopadu, ale už o dva dny dříve se ta masa lidí dala do pohybu. Záběry, které ve videu uvidíte, jsou z Los Angeles a ukazují tamní dálnici, kterak pod náporem pomalu jedoucích aut vlastně ani není vidět.

A to má v některých místech až šest jízdních pruhů v každém směru! O tom se nám může jen zdát, ovšem jak vidno, LA a okolí to rozhodně nestačí. Ucpané byly také všechny sjezdy a nájezdy, takže se kolaps rychle rozšířil i přímo do Los Angeles. Dnes už je na cestách klidněji, ale je to jen ticho a klid před bouří.

Stejná spousta lidí, jakou vidíte ve videu, se totiž také musí dostat zase zpět. A to peklo začne nanovo. Mimochodem, toto byl prý nejhorší dopravní kolaps od roku 2005. No, my tomu věříme.

3.12.2019 11:04| autor: Tomáš Malík | zdroj: CBS Los Angeles

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist