Co se ještě od 1. sprna v předpisech mění

Vedle asi nejmarkantnější změny – zrušení povinnosti označovat městskou policií měřený úsek, se mění i hodnocení některých přestupků.

Už jsme psali, že od dnešního dne nemusí městská policie informovat řidiče o právě probíhajícím měření rychlosti. Vedle toho se ale ještě mění další drobnosti, dochází k úpravě bodování přestupků a některé přestupky zmizely z bodové škály úplně.

Přestupky, za které bylo doposud přičítáno šest bodů, se přesouvají do sedmibodové škály a naopak některé byly zmírněny. Například za telefonování bez hands-free budou dva body místo tří a za neoprávněné použití vyhrazeného pruhu či nezapnutá světla body už nebudou. Policie také nebude odělovat body za malé překročení rychlosti – o 5 km/h v obci a o 10 km/h mimo obec. Bloková pokuta však udělena být může.

Mění se i posuzování množství alkoholu v krvi, ale to, že policie v praxi přestane řešit, pokud nadýcháte do 0,24 promile, ještě neznamená, že nemusíte přijít o řidičák a peníze. Všechno jsme už ale rozebírali v dvoudílném článku Novela silničního zákona ve finále, takže doporučujeme si ho podrobně přečíst a dozvíte se všechny změny, které platí od 1. sprna 2011.

autoweb.cz

1.8.2011 1:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist