BMW i8 je supersport budoucnosti. V současnosti bratru za čtyři miliony.

Podle posledního tiskového prohlášení je i8 dokonalou prezentací budoucnosti sportovních aut. Uvidíme...

Těžko předjímat, jak se budoucnost sportovních aut bude vyvíjet. Každopádně podle posledního tiskového prohlášení, které se nám dostalo do ruky, je právě kombinace spalovacího motoru se třemi válci o objemu 1,5 litru a elektrického pohonu tím optimálním receptem na sportovní auto následujících let.


To jistě ukáže jen čas. Nicméně k dispozici jsme dostali i sadu emotivních fotografií a ať už má pod kapotou BMW i8 cokoli, co vám třeba nevoní – i když jen v nadsázce, protože spálený benzín je v pořádku a elektřinu neucítíte, vypadá tohle „bávo,“ které jsme kdysi před lety na prvních skicách považovali za nástupce legendární M1, dobře. Pro úplnost informace o ceně, pokud vám uniklo, že je BMW i8 už oficiálně na českém trhu. Základní položkou je částka 3423800 Kč.

Porsche 911 Carrera S

Velký test | vydáno 14. 3. 2012

Ale jak je zvykem u prémiových značek, to nemusí nutně znamenat finální stav. Můžete si připlatit třeba 2652 Kč za akustickou ochranu chodců (což vzhledem k typu pohonu má logiku), nebo třeba 10582 Kč za bezpečnostní pásy v barvě iBlue (což už možná až takový smysl nedává). Metalické barvy stojí od 9256 Kč do 46254 Kč, a pak tady máme kategorii pakety. V ceníku najdete BMW i Pure Impulse Package obsahující řadu designových i praktických prvků, balíček stojí bratru půl milionu, přesně 497016 Kč. Utrácet můžete za kola – řádově desítky tisíc korun, od posledního čtvrtletí roku 2014 za laserové světlomety za 237926 Kč.

Zobrazit všechny fotografie

Svou cenu má i rozšířená garance od tří (25700 Kč) do pěti let (154900 Kč). Ve výsledku se tedy může cena hravě dostat ke čtyřem milionům korun. To je jen pro srovnání cena rozumně vybaveného Porsche 911 4S. Závěrem zamyšlení, možná otázka směrem ke spektru čtenářů – jaká je tedy budoucnost sportovních aut? Definovaná klasikou v podání padesát let staré koncepce Porsche anebo představovaná hybridní technologií a pokrokovými materiálu ve stylu BMW i8?

18.7.2014 9:26| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist