Škoda Snowman (2015): chystané sedmisedadlové SUV by nemuselo vypadat o moc jinak

Autonovinky | vydáno 28. 4. 2014

Velikost textu: a a a

Detaily o technice chystaného většího crossoveru Škody jsme se již zabývali, co se tak podívat na to, jak by auto pravděpodobně pojmenované Snowman mohlo vypadat?

Představením konceptu Vision C se mladoboleslavské automobilce zcela nepochybně podařilo namlsat své příznivce na atraktivní neotřelý design, který svými ostrými zlomy není nepodobný strojům další koncernové značky ze Sant'Agaty, máme ale za to, že tvary chystaného většího SUV budou nejspíše vycházet z původního více konzervativního stylu.

Důvody k výše uvedenému jsou poměrně prozaické. Škoda, která větší SUV několikrát oficiálně potvrdila, jej vyvíjí už několik let, a přestože studie Vision C také určitě nevznikla za měsíc, nepředpokládáme, že by Jozef Kabáň a jeho tým měli čas a prostor zpětně aplikovat nápady z moderně pojatého liftbacku na déle připravovaný crossover.

Podobným způsobem zjevně přemýšlel také autor počítačově zpracovaných obrázků Remco Meulendijk ze stránky DesignRM, který při návrhu Škody Snowman využil základy konceptu Volkswagen CrossBlue, zaoblil jeho podběhy a na příď a záď narouboval světla ne nepodobná těm z poslední Škody Octavia.

To, co se na první pohled může zdát jako velmi laciné řešení, nemusí být nakonec vůbec vzdáleno realitě. Automobilka sice naznačuje cosi o milníku, diametrální skok v designu mezi současnou produkcí a crossoverem by však byl hodně překvapivý. Neříkáme, že výsledek nakonec nemůže být odvážnější anebo že nebude vypadat jinak, v zákulisí se však mluví o tom, že výraznější změna stylu začne až s příchodem nové generace Superbu.

zdroj: DesignRM přes Carscoops

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Suzuki vyrobilo v Maďarsku tři miliony aut. Za 26 let.

Člověk za šestadvacet let stihne třeba dospět, vystudovat vysokou školu, vdát se či oženit, zplodit potomka nebo dva. Automobilka za tu samou dobu vyrobí tři miliony vozů.

Suzuki vyrobilo v Maďarsku tři miliony aut. Za 26 let.
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Prosím jak zákon nahlíží na vozidlo, které stojí na kraji silnice v obousměrné kom... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist