AmaterCup 2017: Na prvním závodě poměřili síly řidiči klasických aut i moderních sportovních vozů

Reportáže | vydáno 19. 5. 2017

Velikost textu: a a a

Premiérový podnik letošního seriálu závodů pro všechny neprofesionální řidiče je minulostí, další se jede už tuto sobotu v jihočeském Písku.

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí, je to už osmá sezona, kterou zahájil AmaterCup, pořadatel automobilových závodů pro všechny nadšence a neprofesionální příznivce sportovní jízdy. A mimochodem náš partner při pořádání ankety Internetové auto roku, pokud je vám názec podniku odněkud povědomý.

Tak tedy osmý ročník, který se jede v podobném formátu jako ty předchozí, ovšem s řadou drobných vylepšení, které se projevují s lepší organizaci, větším prostoru pro volné jízdy během dopoledního tréninku a svižnější provoz na dráze v druhé části dne při měřených jízdách. Prvním podnikem je myšlen první podnik závodní, jinak samozřejmě AmaterCup pořádá akce už od začátku roku, to je ale řeč o nezávodních okruhových dnes.

První podnik seriálu závodů proběhl na populárním okruhu v sosnové u České Lípy a jak bývá příjemným pravidlem, sjela se na místo velmi pestrá paleta aut. To je už naznačeno v titulku, na dráze bylo možné sledovat klasické vozy značky Škoda, ve sportovních úpravách, nechyběly vozy BMW všech možných generací a ročníků, došlo i na vozy japonské produkce - typicky Subaru Impreza STI a Mitsubishi Lancer Evo, ale třeba také zadokolky GT86.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3
Zobrazit všechny fotografie

Kompletní startovní pole pak najdete na fotkách v galerii. Dorazilo několik jezdců s vozy značky Porsche, které na sosnovském klikatém okruhu prezentovaly výhody sofistikovaně promyšleného a připraveného sportovního vozu. A tam, kde chyběl autu výkon, zase nebyla nouze o nasazení, sportovního ducha, "srdíčko."

Po dopoledních jízdách a tréninku byla již časomíra připravena měřit jednotlivé jízdy, nakonec pak v závodě v základní skupině zvítězil David Jeřábek se Škodou Rapid, nutno říct, že společnost na stupních vítězů měl takovou, že mu ji ostatní závodníci záviděli.

V silnější kategorii pak vyhrál Martin Jeřábek také ve Škodě Rapid, ovšem v jiné specifikaci. Třetí třída patřila Vladimíru Kulhavému a Mitsubishi Colt a zde je třeba zmínit, že šlo o třídu velmi vyrovnanou a nejpočetnější.

V silnější divizi bral zlato Michal Suk v divizi nejsilnějších aut pak vyhrál Jiří Kratochvíl. Kompletní výsledky, pokud by vás zajímaly, najdete na webu pořadatele, závěrem pak ještě zpráva, že druhý podnik AmaterCup se jede v sobotu 20. května na závodním okruhu v jihočeském Písku.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

S rodinou na palubě umí být Octavia RS komfortní kliďas, jakmile ale jedete sami, můžete to domů klidně vzít tou delší cestou. Moc hezky se s ní svezete.

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, staly se mi dvě menší nehody během posledních 14 dnů (jsem vinik obo... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist