To je trouba! Pilot safety caru způsobil během závodu nehodu

Jeden by si myslel, že úkolem řidiče safety car je udržet pořádek na trati nebo zklidnit závodní pole v případě nenadálého problému. V Číně ale vše funguje tak trochu jinak. V tomto případě zcela naopak.
safety-car-nehoda-1100x618.jpg Zdroj: YouTube/CTCC

Také jste přemýšleli nad tím, jaké pocity asi má pilot safety car, když za sebou vede rozdivočelé stádo našlapaných závodních speciálů? Jaká zodpovědnost to musí být? Asi velká, ale jen v případě, že za volantem takového bezpečnostního vozidla myslíte hlavou a děláte jen to, co máte. To se ovšem nestalo v Číně, kde řidič safety car způsobil nemalou nehodu.

Stalo se tak v čínských závodech cestovních speciálů CTCC a marně přemýšlíme nad tím, jestli dotyčný nekoukal do zpětného zrcátka nebo prostě jen hekticky uposlechl příkazů z vysílačky. Faktem ale je, že na trať vyjel v ten nejméně vhodný okamžik, prakticky přímo před blížící se závodní auta. Musel je vidět, ale místo toho, aby okamžitě šlápl na plyn, zrychlil a pilotům závodních aut tak dal možnost zpomalit, prostě je zablokoval.

Výsledkem bylo několik nebezpečných úhybných manévrů, přičemž jeden skončil nejprve nárazem do dalšího auta a do svodidel. Vlastně je celkem štěstí, že to neskončilo mnohem hůř. Dotyčný už si za volant safety car asi nesedne a vůbec bychom se nedivili, kdyby se volantu vzdal dobrovolně. My bychom s takovou ostudou asi do bezpečnostního auta už nikdy nesedli. Mimochodem, těmi vozy, kterých se neuvážené vjetí safety car na trať dotklo asi nejvíce, byly BAIC Senova D50. V obou dokonce seděli bratři, ale je štěstí, že se ani jednomu nic vážného nestalo.

23.5.2019 8:00| autor: Tomáš Malík
Více o tématu: auta

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist