Toyota svolává přes sedm milionů aut do servisu

Globalizace a sjednocování dílů má vedle úspory nákladů i stinnou stránku. Stačí jeden špatný čudlík a problém mohou mít všechna auta.

Takové neplechy a taková malá součástka – čudlík elektrického stahování oken, respektive spínač pod ním. První problémy se objevily už v září 2008 v USA a Toyota se teď rozhodla svolat do servisů 7 430 000 aut z celého světa. Svolávací akce se týká čtrnácti různých modelů.

V USA musí do servisu skoro dva a půl milionu aut, v Evropě skoro jeden a půl milionu. Jedná se o největší jednorázovou svolávací akci od roku 1996, protože svolávačka na deset milionů vozů Toyota kvůli nechtěné akceleraci se rozložila na několik akcí v letech 2009 a 2010. Nakonec se ukázalo, že ne za všechny nehody může Toyota

Japonská automobilka neregistruje žádné nehody nebo zranění spojená s vadným čudlíkem stahování oken na straně řidiče, ale testy ukázaly, že zde může dojít ke zkratu a dokonce k požáru. No, sice to může působit trapně, ale aspoň si značka všímá drobností a nenechává lidem jejich auta samovolně shořet.

11.10.2012 6:30| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist