Toyota svolává miliony aut – kvůli pedálu plynu

Zaseknutý pedál plynu může způsobit nečekanou akceleraci. Došlo už ke smrtelným nehodám.

Uhádnete, která součástka je v automobilu Toyota nejproblematičtější? Pedál plynu. Už v září 2009 muselo do servisu přes 3,8 milionu aut Toyota (převážně v USA) kvůli pedálu plynu, který se zasekl za kobereček. Ehm, u Toyoty asi nepočítali s tím, že někdy některý majitel stiskne pedál plynu nadoraz…

Nyní se další obrovská svolávací akce týká i aut vyrobených pro Evropu a v Evropě. Nejde totiž o zasekávání pedálu za kobereček, ale o samotný plynový pedál, který Toyotě dodává jiná firma. Pedál nicméně může způsobit stejný problém – zasekne se.

Toyota je nucena pozastavit prodej všech „vadných“ aut, dokud nebudou zkontrolována a problém nebude vyřešen. Ve výrobních závodech, které jsou již zásobovány upraveným pedálem plynu, ale výroba pokračuje dál. Některé linky, zejména v USA a v Japonsku, však musely být zastaveny. V USA se nový problém s pedálem týká přibližně 2,3 milionu aut, v Evropě se dotkne asi 1,8 milionu vozidel osmi typů – Aygo, Auris, Avensis, Corolla, iQ, RAV4, VersoYaris.

Toyota všechny majitele, kterých se problém týká, bude informovat. Jedná se o největší svolávací akci v historii automobilky Toyota. Dotkne se totiž přibližně 7,5 milionu vyrobených aut na celém světě.

autoweb.cz

1.2.2010 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist