Auto papalášů v dobové reklamě: Tatra 603 jezdí rychle a bokem na běžných silnicích

Československý čtyřkolový klenot ukazuje své dovednosti v dobové reklamě.
tatra_t603-1100x618.jpg Zdroj: Tatra

Nedávné 100. výročí od založení Československa v nás probudilo vzpomínky na nejlepší auta, která v již neexistujícím státě vznikla. Československo se hlavně v době socialismu řadilo mezi evropské technologické velmoce, jejíž výrobky se vyvážely do celého světa.

Hlavně evropské západní státy měly o motorová vozidla československé výroby takový zájem, že mnohdy nezbývalo na domácí zákazníky. K horkému zboží se řadil například kabriolet Škoda Felicia či pozdější kupé Škoda 110 R.

NEPŘEHLÉDNĚTE: PORSCHE 911 JAKO INVESTICE? ZNÁME SKUTEČNÉ NÁKLADY

Na území tehdejšího Československa ale vznikala i auta, která si obyčejní smrtelníci snadno nepořídili. Vhodným příkladem je Tatra 603, jež byla určena výhradně vysokým úředníkům a politikům, přičemž běžným občanům naháněla hrůzu.

Z pro mnohé temného období šedesátých let se nám podařilo najít dobovou reklamu ukazující již druhou generaci Tatry 603, typově označovanou jako T2-603 a vyráběnou v letech 1962-1968, v níž lze spatřit náročné podmínky, které musel papalášský kočár zvládnout.

17.11.2020 9:00| autor: Lukáš Volšický

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist