Československý kamion dovezl českou vlajku na holandské velvyslanectví v Dakaru.

Nepohybujeme se v oblasti vysoké diplomacie, ale dálkových rally... I když by se to díky nadpisu článku mohlo jevit zcela opačně.

O expedici Sen o Dakaru pravidelně jako mediální partneři akce referujeme a tady je další zpráva. Výprava v Senegalu nezahálela a kromě návštěvy přírodní rezervace Fathala, navštívila i školu podporovanou Českou republikou.

Našemu zastupitelskému úřadu navíc přivezla státní vlajku. Jak to tedy s naším státním symbolem bylo? České a holandské vyslanectví v Dakaru najdete na stejné adrese. Česká vlajka zde ale nevlála. Náš úřad měl totiž výrazně větší vlajku, než je zde vyvěšená holandská, takže její použití nebylo vhodné.

Sen o Dakaru proto nechal vyrobit vlajku podle zadaných parametrů a vzal ji na svou expedici. Českou státní vlajku předal manažer týmu Petr Kotek našem vyslanectví v Dakaru, za nějž ji převzala vedoucí úřadu Mgr. Lenka Pokorná.

Expedice měla v Senegalu i další povinnosti. Jednou z nich byla návštěva školy podporované Českou republikou, tým zde promluvil s žáky a těm starším pak představil techniku kamionu LIAZ i jeho historii. Pak se už kamion i s doprovodem vypravil na zpáteční cestu. Ta opět vede přes Mauritánii, Západní Saharu a Maroko, kde se tým nalodí na trajekt do Evropy a doma bude výprava 27.ledna.

21.1.2015 7:03| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist