Štvou vás rozbité silnice? Bojovat proti nim můžete pomocí panenek nebo konopí

Ačkoliv máme pocit, že naše silnice patří k těm nejhorším na světě, podobné problémy mají i jinde. Ale zatímco většina z nás jen nadává a doufá, že se ten zoufalý stav jednou změní, jsou mezi námi tací, kteří se rozhodli, že proti dírám v silnicích a nečinnosti úřadů budou bojovat po svém. Představíme vám dva z nich.
titulka-11-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Foto: Express.co.uk

Ten první, a nutno říct také odvážnější, je řidič z amerického Portlandu, kterého neopravené silnice rozzlobily natolik, že do děr začal sázet konopí. A dle fotek si s tím dal opravdu dost práce. Nedělal to, aby ve městě podporoval užívání této lehké drogy, ale aby úřady donutil něco dělat.

A to se mu povedlo. Zvláštní výsadby si všimla média a pak už to šlo rychle. Rázem úředníci našli jak pracovníky, tak finance a silnice postupně opravují.

Druhým bojovníkem proti dírám je Neville Daytona, 56letý muž žijící v anglickém Swindonu v hrabství Wiltshire. Toho hodně rozzlobily rozbité silnice v okolí jeho bydliště, a tak se rozhodl jednat. Nejprve úřady o nápravu žádal písemně, ale nic moc se nedělo. Vždy byl odbyt s tím, že se na nápravě začne brzy pracovat.

Ale nic se nedělo, a tak Neville začal jednat po svém. Do každé díry v silnici nainstaloval torzo panenky. Všechny ale postupně z děr začaly mizet, nicméně Neville od místní charity dostával další a další rozbité panenky a na místo je vracel. I v tomto případě to po mediálním tlaku úřady rozhýbalo a s opravami už se prý postupně začalo.

9.5.2018 12:00| autor: Anna Russová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist