Studenti ČZU postavili nový monopost FS07 Fighter

Nový monopost FS07 Fighter představil v těchto dnech veřejnosti tým CULS Prague Formula Racing, který je tvořen zejména studenty pražské Technické fakulty České zemědělské univerzity (ČZÚ). Vůz je určen pro mezinárodní inženýrskou soutěž Formule Student a jde o sedmou generaci formule, která vznikla v dílnách Technické fakulty ČZU.
thumbnail_bob1-1100x618.pngCelá galerie 3 Zdroj: Česká zemědělská univerzita

Monopost v nové závodní sezoně ponese jméno Fighter a pojede s tradičním číslem 68. Přípravě nového vozu věnoval dvacetičlenný tým celý uplynulý rok. Při stavbě nového vozu tým uplatnil inovace v oblasti převodovky, rámu, podvozku, řízení, aerodynamiky, elektroniky a řazení.

To by mělo monopostu pomoci zvládnout náročné statické i dynamické disciplíny na jednotlivých závodech v sezoně. Při stavbě vozu došlo ke snížení hmotnosti na 210 kg a zvýšil se přítlak od aerodynamických prvků. Cílem bylo zajistit vysoký výkon a točivý moment motoru v širokém rozsahu otáček.

Inovace byly rovněž zaměřeny na zajištění spolehlivosti monopostu při náročných podmínkách na závodech. Design vzešel ze studentské soutěže a podíleli se něm kolegové z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Projekt je tak ukázkou meziuniverzitní spolupráce studentů.

Čtěte také: Masarykův okruh nabízí unikátní příležitost, můžete si ho proběhnout na vlastní kůži

Inovace byly představeny formou prezentace studentů a pro lepší nahlédnutí do dění kolem projektu formule studenti sestříhali video ze záběrů, které nasbírali během stavby závodního vozu. Kapitán týmu Vít Šulc uvedl, že letošní formule je posledním modelem s čistě spalovacím motorem. Pro příští sezonu začnou členové týmu pracovat na nové formuli s hybridním pohonem.

Oficiální představení nového vozu proběhlo v prostorách Kruhové haly ČZU za přítomnosti sponzorů a vedení Technické fakulty. Při úvodním proslovu děkan Technické fakulty Jiří Mašek ocenil práci studentů, kteří se stavbě monopostu věnují ve svém volném čase.

Vyzdvihnul rovněž přínos tohoto projektu z hlediska aplikace získaných teoretických znalostí do praxe. Děkan poděkoval všem sponzorům, kteří dlouhodobě projekt podporují a bez kterých by nový monopost nemohl vzniknout.

22.7.2022 8:52| autor: Hugo Kottás | zdroj: Česká zemědělská univerzita

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist