Masarykův okruh nabízí unikátní příležitost, můžete si ho proběhnout na vlastní kůži

Od 200 metrů dlouhého běhu po cílové rovince pro nejmenší až po dvě kompletní kola po dráze pro nejzarputilejší běžce.
thumbnail_masarykuv-okruh-1100x618.jpg Zdroj: Automotodrom Brno

Finále Brněnského běžeckého poháru se uskuteční tuto sobotu na Masarykově okruhu v Brně. Na programu je celkem 12 závodů různých délek pro juniorské i dospělé závodníky. Tradiční běžecký pohár se na motoristické závodní trati představí poprvé.

„Brněnský běžecký pohár je zavedená značka, které se pravidelně účastní stovky sportovců z celého regionu. Proto jsem velmi rádi souhlasili s tím, že se finále letošního ročníku poběží u nás. Masarykův okruh je samozřejmě motoristickou závodní tratí, ale kdykoliv nám to program na dráze dovolí, chceme ho v maximální možné míře otevřít široké veřejnosti,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Pro sportovce to navíc není jediná příležitost, kdy si mohou dráhu proběhnout v ostrém závodním tempu. Už devátého dubna se po dvouleté vynucené pauze vrací populární Masaryk Run, který kromě běhu nabídne i závody na kolečkových bruslích a koloběžkách.

Dráha se znovu otevře i pro pěší

Poprvé je letos Masarykův okruh mimo motoristickou sezonu otevřen i pro pěší. Ve vybraných víkendových termínech si návštěvníci můžou po svých projít celou trať a užít si ji ze zcela nové perspektivy.

Čtěte také:

„Akce Masarykův okruh pěšky se rychle stala velmi populární a lidé nám na sociální sítě posílají spoustu fotek z procházek. Postupně jsme akci vylepšovali, abychom návštěvníkům zážitek ještě umocnili. Příjemným překvapením je třeba občerstvení přímo ve Schwantzově zatáčce,“ vysvětluje Ivana Ulmanová. Pro velký zájem se dráha pro pěší znovu otevře tuto neděli od 9 do 16 hodin.

Velikonoční pondělí ve znamení motoristických zajímavostí

Nedělní akce bude jednou z posledních příležitostí, kdy se na netradiční procházku lidé mohou vydat, brzy je totiž na závodní dráze vystřídají auta a motocykly.

„Počasí se lepší a sezóna se za malou chvíli může naplno rozjet. Přesto se nám podařilo najít ještě jeden volný termín, a sice Velikonoční pondělí. Na to chystáme velkou tematickou akci pro rodiny s dětmi. Na dráze rozmístíme stanoviště, na kterých se děti zábavnou formou seznámí s motoristickým prostředím,“ dodává obchodní a marketingový ředitel společnosti Automotodrom Brno Michal Klouda.

Na jednom ze stanovišť nebude chybět ani tradiční pomlázka, aby návštěvníci mohli dodržet velikonoční tradici.

23.3.2022 7:32| autor: Hugo Kottás | zdroj: Automotodrom Brno
Více o tématu: autakola

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist