Škoda na druhém konci světa předvedla v rally double!

Jan Kopecký u vrcholu výsledkové listiny rally, která se jede, bohužel, dost daleko od našich končin.

Mluvíme-li o double, tak máme na mysli první a druhé místo v novozélandské Rally of Whangarei, kde se na úvod Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) podařil týmu ŠKODA MRF, který startuje s tovární podporou, vystoupat na stupně vítězů. Obhájci titulu Gaurav Gill a Glenn Macneall (IND/NZ) zvítězili na Novém Zélandu s náskokem 11,9 vteřiny před mistry Evropy Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem.

Obě posádky týmu ŠKODA MRF se se speciály Škoda Fabia Super 2000 v prvním ze šesti podniků letošní sezóny APRC nechali konkurenci daleko za sebou a vyhrály všech čtrnáct rychlostních zkoušek. Přibližme si kalendář seriálu, po novozélandské soutěži se jede 16. – 18. května Rallye de Nouvelle Caledonie v Nové Kaledonii, následuje 20. – 22. června australská Rally Queensland, pak se šampionát přesune do Malajsie, od 15. do 17. srpna proběhne Malaysian Rally. Následuje Japonsko 26. – 28. září při Rally Hokkaido a finále, to bude 7. – 9. listopadu China Rally. Důvod účasti Škody v tomto seriálu?

Pro českou automobilku je start v mistrovství APRC důležitým krokem v rámci růstové ofenzívy na mezinárodních trzích, Škoda chce v příštích letech zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně, rozvíjet se chce především na růstových trzích v Asii a tak je zapotřebí předvést na asijských trzích svou dominanci. Každopádně závodníkům gratulujeme, i když se za nimi, na rozdíl od evropských soutěží, asi podívat nepojedeme.

„Už několikrát mne tu od úspěchu dělil jen krůček, ale tentokrát to konečně vyšlo. Je to skvělé vítězství pro celý tým ŠKODA MRF,“ komentuje Gaurav Gill svůj úspěch. Loni se indický pilot v úvodním podniku sezóny na Novém Zélandu umístil na druhém místě, za svým týmovým kolegou Esapekka Lappim. Ale tentokrát se mu po napínavém duelu na trati, zkrácené na 220,87 kilometrů, díky skvělému výkonu v poslední etapě, podařilo velice těsně zvítězit nad Janem Kopeckým.

Lada 1500 vs. Škoda 125 L vs. Trabant 601

Zobrazit všechny fotografie

Mistr Evropy z roku 2013 na prašných cestách kolem centra rally ve Whangarei po prvním dni ještě vedl. Byl to skvělý výkon, uvážíme-li, že to pro dvaatřicetiletého jezdce byla premiéra jak v sérii APRC, tak s pneumatikami indického výrobce MRF. „S Gauravem jsme zápasili celý víkend. To umožňuje se dále zlepšovat. S podobnými šotolinovými soutěžemi totiž nemám příliš zkušeností, poprvé jsem také startoval tak daleko od domova. Proto jsem šťastný, že se mi podařilo dosáhnout tohoto výsledku,“ říká Kopecký.

13.4.2014 4:56| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist