Tři ženské posádky vyráží na rallye v Maroku s téměř sériovým Dusterem

title-1100x618.jpg Zdroj: Dacia

  • Dacia se spojila se třemi posádkami a doufá, že na Rallye Aïcha des Gazelles v Maroku získá své páté vítězství v kategorii Crossover v řadě
  • Tyto „gazely“ budou pilotovat vůz Dacia Duster na devítidenní terénní výpravě z Erfoudu do Essaouiry
  • Orientační závod automobilů Rallye Aïcha des Gazelles Maroko odměňuje ty, kteří zvládnou naplánovat nejkratší možnou trasu mezi kontrolními body, ale také ty, kteří prokáží zdatnost v jízdě v terénu
  • Dacia Duster, registrovaná v kategorii Crossover, vyžaduje pouze minimální přípravu předtím, než se vydá do písku marocké pouště

Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc, která se poprvé konala v roce 1990, je výhradně ženský závod rallye. Na rozdíl od jiných závodů podporuje dobrodružství a navigaci v terénu ve starém stylu.

Zdolávání písečných dun, kličkování mezi skalnatými výběžky, určování kurzu pouze pomocí mapy a kompasu – to je jen začátek toho, co čeká na vozy Dacia Duster v tomto Rallye.

Během devíti dnů budou pilotky hodnoceny podle toho, zda se jim podaří najít všechna kontrolní stanoviště, a přitom urazit co nejmenší vzdálenost mezi nimi. Dacia Duster bude jejich největší předností, pokud jde o zvládnutí všech druhů terénu, které jim závod může přichystat.

Čtyři vítězství v řadě…

Od roku 2017 je Dacia Duster neporaženým šampionem v kategorii Crossover, v posledních jedenácti ročnících zvítězila sedmkrát, přičemž členky posádky pocházely z pěti zemí (Francie, Maroko, Polsko, Belgie a Švýcarsko). Na start 31. ročníku Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc se postaví tři vozy Duster s podporou značky Dacia.

Hajar Elbied a Malika Ajaha se zúčastní své třetí Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc za volantem vozu Dacia Duster. Po loňském vítězství ve své kategorii doufají tyto dvě pilotky vozů Dacia a zaměstnankyně Renault Group Maroc v další úspěšný ročník na domácí půdě pod číslem 310. Druhé vítězství v kategorii crossoverů za sebou by bylo vůbec prvním takovýmto vítězstvím.

Psychiatrička Marie Dumas a finanční výkonná ředitelka Juliette Crépin se k Rallye připojí vůbec poprvé jako posádka číslo 301. Sestřenice se vydávají na Rallye Aïcha des Gazelles, aby vyzkoušely svou odvahu a statečnost, aby se prosadily a zažily něco zcela nového, co je stejně vzrušující jako naplňující. Marie a Juliette podporují marockou nevládní organizaci ASF, která již 30 let pomáhá svobodným matkám hledat stabilní zaměstnání.

Sabine Bonnet, konzultantka pro školení, a Isabelle Radenac, inženýrka telekomunikací, jsou hrdými členkami týmu 304. Jejich snem je posouvat hranice a pracovat v kolektivu. Poté, co se poprvé setkaly pod jasným sluncem Středního východu, se rozhodly vydat na nové dobrodružství s Rallye Aïcha des Gazelles. Jejich cíl? Propagovat hodnoty, které lze nalézt ve sportu, komunitní smýšlení, odpovědnost a jednání jako globální občané, tak abychom lépe sloužili planetě.

Program

Pátek 18. března – Nice (Francie), evropské technické a administrativní kontroly.
Sobota 19. března – Nice, odlet a přejezd do Maroka.
Pondělí 21. března – Maroko, příjezd do Erfoudu. Technické a administrativní kontroly pro mimoevropské týmy.
Středa 23. března – Maroko.
Čtvrtek 24. března až čtvrtek 31. března – Maroko, etapy.
Pátek 1. dubna – Maroko, přejezd do Essaouiry.
Sobota 2. dubna – Maroko, Essaouira, příjezd, předávání cen a závěrečné zakončení akce.

25.2.2022 6:58| autor: Hugo Kottás | zdroj: Dacia
Více o tématu: DaciaDacia DusterRenault

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist