Dacia Duster „získala“ v indických crash testech nula hvězdiček!

Indická auta jsou všeobecně nebezpečná. Dacia Duster, která v Evropě získala celkové tři hvězdy, nemusí v Indii dosáhnout na žádnou!

Populární rumunské SUV má, alespoň pohledem evropského pozorovatele, z ostudy kabát. V nárazových zkouškách organizace Global NCAP, která provádí crash testy na celosvětové úrovni a poslední dobou má zaměřeno především na indický trh, totiž „získala“ skóre nula hvězdiček.

V Indii je to však zcela standardní výsledek, který je dán především volnějšími bezpečnostními předpisy, vůči kterým Global NCAP dlouhodobě vede kampaň s názvem Safer Cars for India, tedy Bezpečnější auta pro Indii. Nová auta kupříkladu nemusejí být vybavena airbagy.

A to je právě i případ Dacie Duster. Organizace Global NCAP nicméně pro srovnání provedla dva crash testy v rychlosti 64 km/h s částečným přesahem – jeden se základní výbavou bez airbagů a jeden s airbagem řidiče. A výsledky jsou zásadně odlišné.

Bez airbagů si Duster odvezl za ochranu dospělého 0 bodů ze 17 a celkových nula hvězd z pěti, za ochranu dítěte pak alespoň 16,98 bodů ze 49 možných a celkové dvě hvězdy z pěti. S airbagem řidiče potom 9 bodů ze 17, což je zlepšení na celkové tři hvězdy z pěti. Ochrana dítěte dokonce nepatrně stoupla na 17,75 bodů.

V evropských nárazových zkouškách Euro NCAP z roku 2011 získala Dacia Duster celkové tři hvězdy, dílčí výsledky činily 74 % za ochranu dospělých, 78 % za ochranu dětí, 28 % za ochranu chodců a 29 % za bezepčnostní systémy.

Zdroj: Global NCAP a Euro NCAP

12.5.2017 7:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist