Dacia slaví pohádkový úspěch: 2 000 000 prodaných Dusterů

příběh značky Dacia je příběhem, ve kterém jeden úspěch vede k druhému. Po zrodu modelu Logan v roce 2004 to byla druhá budoucí hvězda, která vstoupila do automobilového světa v roce 2010: Duster. Letos slaví Dacia Duster 2 miliony prodaných kusů v téměř 60 zemích. Na tento desetiletý příběh konstruktéři, designéři a zejména zákazníci nehodlají zapomenout.
1-2022-story-dacia-2-millions-de-duster-_-dans-les-coulisses-dune-success-story-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: Dacia

Dacia je příběh, ve kterém jeden úspěch vede k druhému. Po zrodu modelu Logan v roce 2004 to byla druhá budoucí hvězda, která vstoupila do automobilového světa v roce 2010: Duster. Ikonický produkt, díky němuž se vozy SUV staly široce populárními a dostupnými a který se vydal na mnoho cest od sibiřských mrazů až po marockou poušť.

Drsně vyhlížející čtyřkolka navržená s ohledem na rodiny je připravena čelit každé výzvě. Letos Dacia Duster slaví 2 miliony prodaných kusů v téměř 60 zemích. Na tento desetiletý příběh konstruktéři, designéři a zejména zákazníci nehodlají zapomenout.

Vraťme do roku 2010. Značkové streetové oblečení a tzv. mom jeans jsou „in“, zatímco luxusní móda je „out“ – trendy jsou o pohodlí a objevování. Vaše auto snů je stejně ležérní a uvolněné jako vy. Opravdu chcete SUV, ale ne ledajaké! Trh s SUV je sice na vzestupu, ale většina modelů je buď příliš drahá a sofistikovaná, nebo příliš jednoduchá a prostá.

Pak se zrodil Duster. Je přístupný, robustní a stylový, je v souladu se společenskými trendy a je přesně tím, co lidé hledají. Rychle se stává ikonickým modelem jak pro značku Dacia, tak pro celé automobilové odvětví. Od roku 2010 je tento model komerčně úspěšný a po celém světě se ho prodalo 2 miliony kusů.

Pokud vás stále zajímají některá zábavná fakta, jste na správném místě! Zákazníci společnosti Duster jsou různí a není žádným tajemstvím, že se nacházejí po celém světě. Jedno však mají společné: základní věci vnímají jako životní styl.

Věděli jste, že…

  • že mezi všemi trhy, je ve Spojeném království vyšší podíl žen kupujících Dacia Duster ve srovnání s muži?
  • Turecko má nejmladší skupinu kupujících modely Duster (v průměru 42 let), zároveň má převážná většina z nich rodiny (62 % žije s dětmi)?
  • ve Francii, Německu, Spojeném království, Španělsku a Itálii lidé milují přírodu: 23 % miluje procházky a pěší turistiku, 12 % miluje jízdu na kole a 9 % miluje cestování?
  • ve stejných pěti zemích žije 44 % zákazníků na venkově, 30 % v malých městech, 10 % ve středních/velkých městech a 11 % v příměstských oblastech?
  • hlavními důvody, proč si lidé kupují vozy Duster, je jejich cena (56 %), design (20 %) nebo věrnost značce a modelu (16 %)?
17.2.2022 9:11| autor: Hugo Kottás | zdroj: Dacia

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist