Call of South 2020: Vyrazte s námi do neznámé země na dobrodružnou expedici a podpořte dobrou věc

Call of South je orientační setinová rallye v Bosně a Hercegovině, která stovce posádek ukáže krásy země Čechům téměř neznámé. Přispěje také spolku Vlčí máky, který pomáhá nejen českým válečným veteránům ve svízelné situaci.
78603072_119109429561936_6887663100669984768_o-1100x618.jpgCelá galerie 8 Zdroj: Call of South

Na dovolenou jezdí spousta lidí. Koupí si zájezd, v určený čas nasednou do letadla a vystoupí z něj o pár stovek nebo tisíc kilometrů jinde, kde je horko a draho. Pokud vás nic takového neláká, pokud máte radši místa, kam nikdo moc nejezdí, jste na tom stejně, jako my. A proto pořádáme orientační setinovou rallye, nazvanou Call of South.

Jmenuje se tak proto, že se bude konat na jihu, na Balkáně, v Bosně a Hercegovině. Je to jedna z nejmladších zemí v Evropě a běžné turisty tolik neláká, protože má s mořem trochu smůlu – dlouhými kilometry své hranice je mu blízko, ale dotýká se ho jen dvaceti z nich.

Proto vezmeme auta s pohonem jedné nápravy a pojedeme se do Bosny podívat. Ověřit si, jestli to tam je skutečně tak krásné a divoké, jak slibují fotografie. Pojedeme na kopce i do údolí, kolem památek i moderních staveb, prostě všudy, kudy je to tam zajímavé. A že takových míst není málo.

Call of South je orientační setinová rallye. To znamená, že kromě nutnosti umět pracovat s GPS, mapou a kompasem je třeba také dojet do cíle etapy ve stanovený čas. To neznamená co nejrychleji, nýbrž co nejblíže k času stanovenému v roadbooku. A cestou splnit daný úkol, zaměřený na poznání místní kultury.

Nebudeme ale jen tak jezdit po cizí zemi. Protože si Bosna dobře pamatuje svou poslední válku, má Call of South určitý dobročinný přesah. Pokud s námi pojedete, přispějete na provoz spolku Vlčí máky, který se stará o veterány nejen české armády, ale i policie, hasičů a záchranářů.

Tento spolek totiž není jen institucí, která rozděluje peníze. Je spíš komunitou dobrovolníků, kteří veteránům poskytují psychologickou, sociální, právní, ale i materiální podporu. Realizuje celou řadu programů všemožného druhu pomoci, včetně třeba podpory při hledání zaměstnání.

Call of South se jede na tři etapy – dvě dvoudenní a jednu jednodenní, mezi nimiž jsou volné dny. V těch mohou účastníci třeba navštívit něco zajímavého v okolí, co se nám do etapy nevejde. Anebo mají čas opravovat auto. Začátek je stanoven na neděli 5. července 2020 ráno v Bosně. Cíle dosáhneme v sobotu 11. července někde jinde v Bosně.

A protože se nám tahle akce moc líbí, redakce Autowebu vyrazí do Bosny také. Připojíte se? Více informací se dozvíte na webu Call of South, kde je od soboty možno se i přihlásit.

18.12.2019 11:09| autor: Autoweb.cz | zdroj: Call of South

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist