Jak se vyrábí speciální závodní kombinézy? Podívejte se na video ze zákulisí

Globální sportovní značka PUMA rozšířila svůj odkaz speciálních edic závodních kombinéz při závodech Formule 1 v Turecku. Ve spolupráci s Red Bull Racing Honda PUMA poprvé oblékla jezdce do bílé barvy a vzdala tak hold závodnímu spojení týmů s dodavatelem pohonných jednotek Honda.
thumbnail_red-bull-racing-honda-1-kopie-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: PUMA, Red Bull

Historie speciálních závodních kombinéz PUMA pro tým Red Bull Racing Honda je bohatá. Všechno to začalo speciální závodní kombinézou „Lederhosen“ v Rakousku (2016), pokračovalo to kovbojskými kombinézami v Austinu (2018) a poslední byla v designu smokingu oslavující Jamese Bonda v Silverstone (2019).

„Nebojíme se udělat něco trochu jiného. Speciální edice závodních kombinéz Race Suits je něco, co jsme v týmu v minulosti dělali, ale nyní jsme se tomu po nějakou dobu nevěnovali,“ říká ředitel týmu a generální ředitel Red Bull Racing Honda Christian Horner.

Okouzlující bílý design nejnovější závodní kombinézy speciální edice PUMA má oslavit týmové vítězné spojení s dodavatelem pohonných jednotek Honda před tím, než na konci sezóny opustí scénu závodů Formule 1.

„Bílá kombinéza vznikla jako poděkování našim přátelům v Hondě. Chtěli jsme vzít něco z jejich dědictví bílých uniforem a livrejů z 50. a 60. let a přenést to do současnosti,“ vysvětluje Greg Auchterlonie (vedoucí designu značky, Red Bull Racing Honda).

„Inspiroval jsem se Maxem Verstappenem, který navštívil továrnu Hondy v roce 2019. Šel ve své závodní kombinéze Red Bull Racing Honda vedle Takumy Sata, který měl bílou kombinézu, která hodně spoléhá na červenou barvu loga Hondy. Zkusil jsem tedy oba návrhy spojit a zakomponovat do naší závodní kombinézy 2021.“

Když je proces návrhu dokončen, přijde ke slovu výroba. Továrna na závodní vybavení PUMA sídlí v Turíně a zásobuje závodní týmy po celém světě. Od roku 2016 PUMA vyrábí na míru sportovní vybavení jezdcům Red Bull Racing Honda.

„Proces výroby závodní kombinézy začíná návrhem designu, který získáme od týmů. Okamžitě zkontrolujeme, zda je možné návrh zrealizovat z hlediska tkanin a vzorů a poté přejdeme k rozmístění log, pruhů a dalších designových prvků. Poté předáme všechny informace do výroby,” uvádí Maurizio Sicco (Teamhead Motorsport Racewear, PUMA).

„Proces, kterým se řídíme při výrobě speciální edice kombinéz, je naprosto stejný jako u ostatních kombinéz. Mění se barva materiálu, tvary a poloha log. Ale pokud jde o technickou specifikaci všech materiálů, jsou naprosto stejné jako všechny kombinézy pro jakoukoliv velkou cenu.“

Bezpečnost a výkonnost závodních kombinéz je to, co je nakonec nejdůležitější a to jednak při ochraně jezdců před ohněm, tak i pro podání těch nejlepších výkonů. „Před 10 – 12 lety vážila kombinéza klidně 1,5 kg. Cílem ale bylo a je, aby byly kombinézy co nejlehčí. Například už loga nevyšíváme, protože jsou těžká, ale tiskneme je.“

15.10.2021 11:56| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist