Řidiči pozor, začíná lovecká sezóna!

Nemusíte zrovna prahnout po své soukromé trofeji a přesto se může stát, že skolíte srnce, jelena nebo aspoň zajíce. Čísla hovoří jasně.

Jsou roční období, kdy chodí divoká zvěř paběrkovat na posečená pole, a  proč to řešíme souvisí s tím, že při tom, bez ohledu na provoz, přechází silnice. Právě jarní měsíce patří k období, kdy se lesní fauna u silnic objevuje mnohem častěji než jindy. Tento fakt potvrzují statistiky České pojišťovny za rok 2012.Počty střetů zvěře s automobily pak jdou do tisíců, v loňském roce to bylo pohledem České pojišťovny více než 4200 případů. Nejvíce pojistných událostí, jejichž příčinou byl střet motorového vozidla se zvířetem, hlásili v loňském roce klienti ze středních Čech.

Ke střetu vozidel se zvěří dochází nejčastěji na jaře, v dubnu to bylo 351 nehod a v květnu 460 nehod, a pak také na podzim. Nehody se stávají nejčastěji v brzkých ranních hodinách nebo naopak později večer. Podle odhadů se do střetu s vozidlem dostávají nejčastěji zajíci, srnčí zvěř, jeleni, ale také divoká prasata či lišky.Co tím chceme říct? Jednak poukázat na to, že takových kolizí se děje poměrně dost a riziko není malé. Ale hlavně že aktuálně před sebou tedy máme poměrně nebezpečný čas – jsou tady Velikonoce, kdy na silnice vyrazí desítky opilců, kteří budou bohužel podle statistik zase zabíjet nevinné účastníky silničního provozu.

DOPORUČUJEME: Může být účastník nehody vinen automaticky?

Krom toho bude v terénu na pár tisíc policistů, což je v pořádku, ale řada řidičů z toho zbytečně znervózní. Navíc končí doba povinnosti zimních pneumatik a dost lidí už přezouvá na letní – navzdory tomu, že padá sníh a teploty jsou u nuly. Do toho začne z lesů vycházet ve velkém zvěř a bude korzovat mezi provozem po silnici…?

Autoweb.cz

29.3.2013 10:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist