Žák: Velikonoční víkend? Policajti zase vyrazí „Zabíjet a škodit“

Heslo pomáhat a chranit bychom mohli přejmenovat spíše na zabíjet a škodit.

Policajti v čele s vševědoucím Tržilem a armádou dopravních expertů zase spouští mediální kampaň za bezpečnější a veselejší silnice. Super, všichni se tak teď v pátek chytneme za ručičky a v pondělí odpoledne dojdeme pěkně usměvavě až tam, kde začíná duha.

Jenže ono to zase bude jinak. Spousta lidí přijede kvůli policejní buzeraci pozdě, spousta lidí se místo kolem sebe bude dívat na tachometr a plno motorkářů (a řidičů aut) zase odskáče pomáhání a chránění ve stylu otáčení se do protisměru (Kobra jedenáct hadr…). Takže mám, zejména pro natěšené motorkáře, jednu radu. Raději nikam nevyjíždějte, ať vás zase nesejme nějaký snaživý blbeček v policejním autě, který chce potrestat zlého a agresivního piráta, který jel na konci obce v lese šedesát.

Možná ale je to zabití motorkáře dálničním passatem v Dobříši a hromadná nehoda po „honičce“ na D1 s jedním mrtvým a druhým těžce zraněným jen jakási PR akce, která má řidiče přimět k tomu, aby nikam nejezdili. Třeba jsou všechny tyhle nepochopitelné policejní excesy jen jakousi ukázkou toho, jak by to vypadalo, kdybychom všechny ty bodré a profesionální ochránce zákona na silnicích neměli.To víte, Tržil a spol mají určitě nějaký plán, který musí plnit a když nemáme zabitého motorkáře a honičku na D1 s hořícím autem, tak si to prostě musíme vyrobit. Ovčanům se musí přece ukázat, jak je policie důležitá a jak pracuje pro naše dobro. I když všichni víme, že je úplně k ničemu a nejbezpečněji je na silnicích tehdy, když policajti zůstanou sedět za stolem.

Takže na co se tedy o velikonoční víkend připravit? Počítejte v závodech v zabukaření, kdy se bude snažit státní police s městskou soupeřit, kdo nachytá víc „pyrátů“. A když už vás nenachytají na překročení nejvyšší dovolené rychlosti (kterou si ráno snížili nenápadně přenosnou značkou o 20 km/h), tak počítejte s tím, že vám projedou lékárničku, povinnou výbavu a další věci. Co třeba nefunkční žárovka parkovacího světla? No tak to bude za dvě stě korun, pane řidiči… Takovéhle piráty my nestrpíme!

A všichni budeme dýchat do trubiček jako o život, až z toho budeme trpět na nedostatek kyslíku. Pamatuji si, jak mě před pár lety zastavili o velikonocích hned čtyřikrát stejný den. Už jsem to nevydržel a řekl těm čtvrtým pomahačům: „V Liberci jsem nadýchal dva a půl, v Boleslavi jedna šest, v Mělníku nula devět, tak schválně, kolik teď nadýchám u vás…“

Nejlepší bude se obrnit trpělivostí a mít se na pozoru. Nejen před policií, ale před vystrašenými řidiči, kterým už mediální masáž o pirátech, bodech a rychlosti tak totálně vymydlila hlavu, že pro jistotu pojedou s obličejem přitisknutým k tachometru a vždycky radši o 20 km/h pomaleji, než kolik musí. Jistota je jistota.

Tak se pak nedivte větám „já jsem vás neviděl“. Nejlepší prostě bude nikam nejezdit. Ale tak to asi Tržil a jeho banda chtějí. No, každopádně nastal čas koupit si antiradar.

27.3.2013 6:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist