Reportáž: Bugatti Step 2018

Sobotní odpoledne ve vesničce Hať u polských hranic opět jednou rozeznělo vytáčení motorů. Tentokrát se na startu netradičních terénních závodů setkaly stroje opravdu různorodé.
bugatti-step-2018-20-1100x618.jpgCelá galerie 60 Zdroj: archiv redakce

Zdroj: Autoweb.cz

S hromadou nadsázky a tou pravou mírou humoru proběhl v sobotu nultý ročník nové Haťské soutěže Bugatti Step. Za názvem inspirovaným klavírní skladbou Jaroslava Ježka z počátku třicátých let se skrývají terénní závody všeho možného, nejlépe však doma zbastleného.

Soutěžilo se v pravidelnosti – v průjezdu dvou kol na trati s co nejmenším časovým rozdílem, a tak se na startovním roštu ve třech kategoriích sešly stroje všech možných konstrukcí bez ohledu na výkon. Závodníci tak mohli trať projet jak na motorce, tak i za volantem malotraktoru, či v podomácku postavené bugině.

S tratí se za volantem či řídítky mohli poprat nejen zkušení jezdci ale i děti. Zatímco v kategorii bugin skončil nejpřesnější jezdec s rozdílem dlouhých osmi sekund, v ostatních dvou kategoriích již byli jezdi výrazně přesnější. Výherkyni v kategorii jednostopých vozidel se podařilo dosáhnout skvělého rozdílu jedné vteřiny a vítěz v kategorii malotraktorů se pak dokázal dojet dva naprosto shodné časy.

Sekundy ale v Haťských soutěžích nikdy nejsou to podstatné. Jádrem celé akce je dobře pobavit nejen sebe, ale i diváky a to se premiérovému Bugatti Stepu povedlo na výbornou. Doufejme, že se tento trend soutěži podaří udržet po mnoho dalších ročníku.

25.5.2018 9:30| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist