Test autokamery Niceboy PILOT XR Radar: Hodně muziky za málo peněz

Niceboy představuje novou autokameru PILOT XR Radar, která je oproti předchozímu modelu obohacena o funkci detekce rychlostních radarů. Vyzkoušeli jsem, jak funguje.
img_0505-1100x618.jpgCelá galerie 16 Zdroj: Hugo Kottás

Palubní kamery se poslední dobou těší nevídané oblibě. S neustále narůstajícím provozem, který bývá čím dál hektičtější, narůstá potřeba zaznamenávat si svoji jízdu. Můžete se totiž snadno dostat do situace, kdy se bude hodit důkaz o vaší nevině, např. při dopravní nehodě, kterou jste nezpůsobili.

V jiných zemích, především dále na východ, se často setkáte se situacemi, kdy různí podvodníci zkoušejí hodit vinu na dopravní nehodě na druhého. Naštěstí se takové situace u nás příliš nevyskytují, nikdy ovšem nevíte, kdy se v podobné situaci můžete ocitnout.

Používání autokamery má svoje pravidla. V některých evropských zemích narazíte na silnou regulaci, v České republice je situace příznivější. V zásadě platí, že si natáčet můžete, co chcete, opatrní musíte být při případném zveřejnění záznamu z jízdy a pamatovat na ochranu osobních údajů ostatních účastníků silniční dopravy, např. obličejů či registračních značek.

Jinak můžeme palubní kameru jenom doporučit. Nestojí mnoho, obsluha bývá velmi snadná a nakonec vám může ušetřit mnoho peněz a starostí v případě dopravní nehody. V neposlední řadě také nabízí ideální způsob, jakým si dokumentovat případnou silniční kontrolu ze strany policie, která se často uchyluje k nezákonným postupům.

Niceboy PILOT XR Radar

Do testu jsme si vybrali autokameru Niceboy PILOT XR Radar. Ocenit musíme především kompaktní rozměry a velmi jednoduchou instalaci pomocí magnetického držáku. Na čelní sklo jenom přilepíte dokovací stanici s konektorem napájení, takže kameru potom jednoduše cvaknete do dokovací stanice a nemusíte se pokaždé složitě strefovat s kabelem do kamery. Šikovné řešení.

Samozřejmostí je ovládání přes mobilní aplikaci, nicméně ovládání na samotné autokameře a její ovládání je velmi intuitivní a rychlé. Během několika minut si nastavíte všechno potřebné a můžete vyrazit. Autokamera Niceboy PILOT XR Radar se zapne buď zacvaknutím do dokovací stanice (a tím pádem připojením k napájení) nebo reaguje na pohyb.

Databáze rychlostních radarů

Zajímavou funkcí autokamery PILOT XR Radar je, jak název napovídá, integrovaný GPS modul a databáze rychlostních radarů a úsekových měření, na které vás při jízdě s předstihem upozorní. S integrovaným GPS modulem kamera automaticky zaznamená souřadnice a rychlost. Program kamery pak navíc zobrazuje trasu v Google Maps.

Důležitou funkcí kamery je ochrana nahrávky v případě dopravní nehody. Senzor přetížení zaznamená náhlou změnu pohybu a nahrávanou sekvenci uzamkne, aby se neztratila pro pozdější dokazování.

Kvalita za všech podmínek

O kvalitu záznamu se starají špičkové technologické prvky – senzor Sony IMX 335 a čip Novatek 96670. Interpolované rozlišení 4K s H.265 kodekem a nativní rozlišení 2K zaručují skutečně detailní nahrávky. Pozlišení 1080p při 60 FPS potom znamená stále kvalitní a přitom přirozeně plynulý záznam.

Se širokým, 170stupňovým úhlem záběru máte jistotu, že kamera pojme vše, co se před vaším vozem děje. Skvělou kvalitu záznamu zaručuje autokamera i v noci díky celoskleněnému 7-vrstvému objektivu se světelností f/1.8.

S technologií Wide Dynamic Range autokamera Niceboy PILOT XR Radar lépe snímá obraz v kontrastních světelných podmínkách. To znamená, že vám neuniknou žádné detaily v tmavých i světlých místech.

Autokameru Niceboy PILOT XR Radar pořídíte za 3 999,- Kč, což je na jednu stranu celkem nemalá částká, na druhou stranu je to investice, která vám může ušetřit spoustu pěnez i starostí v případě křivého obvinění z dopravní nehody. Více informací naleznete na Niceboy.cz.

Souhrn klíčových vlastností:

  • Magnetický držák pro snadnou manipulaci s kamerou
  • 4K (interpolované) / 2K rozlišení (reálné) / Full HD rozlišení s 60fps
  • Objektiv se světelností f/1.8 pro kvalitní záběry v noci
  • Podpora až 128 GB paměťové karty (karta není součástí balení)
  • Detekce rychlostních radarů
  • GPS modul a vlastní GPS přehrávač s podporou Google Maps
  • WiFi pro ovládání pomocí aplikace v mobilu
  • Vícejazyčné menu (včetně češtiny)
  • G-Senzor pro ochranu záznamu proti smazání
  • Parkovací mód
10.8.2021 7:26| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: aplikacenehodyvýbava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist