Pražský rallysprint se jede už tuto sobotu!

prs.jpg Zdroj: archiv redakce

Neuvěřitelné, už třiadvacátý ročník, poprvé se na tratě rallysprintu vyjelo poslední listopadový víkend roku 1995 a na startu se sešlo velmi zajímavé startovní pole. Přes startovní rampu kromě špičky republikového šampionátu v čele s Ladislavem Křečkem, Stanislavem Chovancem, Raimundem Baumschlagerem a Enrico Bertonem, přejel také tovární mladoboleslavský tým v čele s Emilem Trinerem a Pavlem Siberou, kteří na řeporyjské rychlostní zkoušce ukázali prokřehlým divákům Škodu Felicia Kit Car.

Od druhého ročníku se navíc v časovém harmonogramu objevila zkouška v okolí Strahovského stadionu, která se na řadu let stala nedílnou součástí pražského závodu. Na startu opět nechyběla kompletní domácí špička. Po vyrovnaném souboji se z druhého vítězství radoval Stanislav Chovanec s Fordem Escort Cosworth, který dokázal o dvě vteřiny porazit druhého Milana Doláka s Toyotou Celica GT-4. A Chovanec vyhrál tento závod následně i potřetí v řadě.

V roce 2004 se mu vyrovnal Václav Pech. Plzeňský jezdec ale přidal několik prvenství i v dalších ročnících, celkem ho najdete v galerii vítězů již osmkrát. Zpět do současnosti, jednou to přijít asi muselo, na letošním XXIII. Pražském rallysprintu bude poprvé od roku 1998 chybět Václav Pech jun., kvůli trvajícím potížím s krční páteří. Jeho Ford Fiesta R5 nikoli, aslespoň částečná náhrada za mistrovu absenci, zdraví je samozřejmě na prvním místě.

Harmonogram
Místem konání je okolí pražského strahovského stadionu, kde se vše odehraje na kompaktním prostoru. Od pátečního dopoledne se budou konat technické přejímky, stavění servisního zázemí atp., určitě již bude možnost prvních setkání se závodníky.

Hlavní část programu se bude dít v sobotu 25.11.2017, oficiální zahájení bude v 8:00 hod., budou uzavřeny přechody trasy, je třeba dorazit včas!
První závodní vůz vyrazí na trať první rychlostní zkoušky v 8:30 hod. Cíl závodu je plánován na 15:00 hod.

Vstupné
RZ Subaru Impreza – Točná:
Vstup 250 Kč – dospělý. Vstup volný – děti do 15ti let v doprovodu rodičů a osoby se zdravotním postižením.
Vstupenka platná i pro Strahov!

Okruhy Strahov+servisní zóna:
Vstup 250 Kč – dospělý. Vstup volný – děti do 15ti let v doprovodu rodičů a osoby se zdravotním postižením

Kompletní info na Prazskyrallysprint.cz

24.11.2017 8:26

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist