Počet obětí v loňském roce klesl

Tragická bilance byla v loňském roce nejméně dramatická za posledních padesát let. Může za to bodový systém?

Do poslední chvíle roku 2011 nebylo jasné, kam až se výsledné číslo posune, ale teď už máme definitivně jasno. Statistiky dopravních nehod sice mluví o tom, že v roce 2011 narostl podíl těžkých úrazů, nicméně počet mrtvých klesl. A to zásadním způsobem, v loňském roce zemřelo na českých silnicích 701 lidí.

To je nejméně od roku 1955 a tak se začínají ozývat hlasy (hádejte odkud), že největší zásluhu na tom má bodový systém. No… My si stále myslíme, že méně nehod na silnicích může vycházet pouze z toho, že řidiči začali více řídit a méně telefonovat/jíst/pít/číst/pracovat za volantem.

Takže ano, buďme rádi za nízká „černá“ čísla, ale nejásejme. Naopak, pracujme každý na sobě, zlepšujme své schopnosti, předvídejme. S dostatečným předstihem připravujme sebe i své auto na cestu.

Spoléhat na to, že nás před poloslepým nesoustředěným kmetem řítícím se pětapadesátkou ve shnilém vraku z vedlejší ulice, nebo před usínajícím turkem, který si v papučích připravuje za jízdy ve svém kamionu večeři, ochrání sbírka zákonů, by bylo krátkozraké.

2.1.2012 7:00| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: autodopravní nehody

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist