Peugeot a Citroën definitivně pohltily značku Opel

Tradiční německá automobilka opět změnila majitele a dostala se z amerického područí do francouzské náruče. Teď už definitivně.
peugeot-a-citroen-definitivne-pohltily-znacku-opel.jpg Zdroj: archiv redakce

Lidé oblečení do triček s jednotlivými značkami mají zjevně evokovat svými úsměvy zářnou budoucnost nově vzniklé, respektive rozšířené skupiny, oficiální tiskové materiály mluví o „zrození evropského šampióna,“ právě tak definují to, že se Opel a Vauxhall se stávají součástí skupiny PSA, jde o dokončení prodeje značek Opel a Vauxhall skupině PSA, který byl oznámen 6. března 2017. Výraz šampion lze snadno chápat tak, že teĎ se skupina PSA díky této akvizici stává evropskou dvojkou, podíl na trhu činí v první polovině roku 2017 celkem 17 %.

Co se bude dít? To se uvidí do dvou týdnu, výkonný ředitel Opel/Vauxhall Michael Lohscheller představí do deseti dnů strategický plán, který s podporou skupiny PSA vypracují týmy značek Opel/Vauxhall.

Čili skupina PSA oznámila dokončení prodeje dceřiných společností Opel/Vauxhall, které do nynějška spadaly pod GM. Dohoda o tomto prodeji byla podepsána 6. března 2017. Skupina PSA se díky značkám Opel/Vauxhall stává druhým největším evropským výrobcem automobilů a v prvním pololetí činí její podíl na trhu zmiňovaných 17 %.

Skupina PSA, která po této akvizici nyní zahrnuje 5 různých značek, tak posílí svou přítomnost na největších evropských trzích a tento základ jí rovněž poslouží k dalšímu růstu na mezinárodní úrovni. Týmy Opel a Vauxhall zahájily práci na vypracování strategického plánu s podporou PSA, jehož cílem bude obnovit ekonomické základy obou značek. Tento plán představí do 100 dnů a zajistí jeho provádění, které podpoří rovněž synergie vzešlé z toho nového spojení, jež jsou odhadovány na téměř 1,7 miliard eur ročně.

Dokončení prodeje přestavuje zásadní etapu ve vývoji skupiny PSA, která byla dosažena díky výraznému nasazení týmů zapojených do operace. Dozorčí rada vyslovila uznání předsedovi představenstva Carlosi Tavaresovi a finančnímu řediteli Jean Baptistu de Chatillonovi, kteří v rámci představenstva sehráli v této transakci klíčovou roli. Vzhledem k úkolům, které nyní stojí před skupinou PSA, považuje dozorčí rada za nezbytné je zainteresovat do zajištění oživení Opelu za podmínek, které budou ještě upřesněny. Současně s touto operací se připravuje odkup evropských operací GM Financial, který ještě musí potvrdit příslušné antimonopolní orgány a měl by proběhnout ve druhé polovině roku 2017.

Předseda představenstva skupiny PSA Carlos Tavares při této příležitosti prohlásil: „Vstupujeme dnes se značkami Opel a Vauxhall do nové fáze rozvoje skupiny PSA. Tento projekt byl dokončen během pouhých několika měsíců zejména díky vynikající práci našich týmů, kterým bych chtěl srdečně poděkovat. Tuto příležitost využijeme k vzájemnému posílení a k získání nových zákazníků, a to díky provádění plánu výkonnosti, který zrealizují značky Opel a Vauxhall. Souběžně s tím zůstává prioritou pro týmy provádění plánu Push to Pass, na jehož cíle se budeme nadále zaměřovat. Věříme, že z dynamiky, kterou tato strategie může přinést, budou mít prospěch jak naši zákazníci, tak naši zaměstnanci.“

zdroj: tisková zpráva Peugeot

2.8.2017 9:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist