Pech vyráží na Valašskou rally

A s ním Štajf, Valoušek a celá řada dalších tuzemských špičkových soutěžních jezdců. A každý z nich řeší specifické předstartovní problémy.

I když první podnik letošního roku Jänner Rallye se jel takřka před třemi měsíci, pravý kolotoč závodů začne Valašskou Rallye. A na Valašsko se vypraví celá naše soutěžácká elita, včetně několikanásobného mistra Václava Pecha. Se spolujezdcem Petrem Uhlem je na druhém průběžném místě mistrovství.

Jak už je známo, pro letošní rok přesedlal Václav Pech z Mitsubishi Lancer Evo na Mini, a tohle nové soužití evidentně nese své ovoce, bez náročných příprav se to ale neobejde a stále je co ladit a zlepšovat.

Sám Pech říká, že „speciál Mini Cooper S2000 1,6T je pro naši posádku i mechaniky stále nové auto, které má před sebou určitě ještě další vývoj. Uskutečnili jsme s ním několikadenní testování za přítomnosti technika z anglického Prodrive, kde tyto speciály staví. Během testů jsme vyzkoušeli široké spektrum nastavení motoru, podvozku, geometrií a svornosti diferenciálů. Těmito zkouškami se nám povedlo nastavit Mini tak, aby se mě řídilo ještě lépe a při změnách povrchů nebo počasí jsem věděl, jak „miníka“ přenastavit.“To jiný přední český pilot, Vojta Štajf, řeší před „Valaškou“ jiné záležitosti. Jde o vzhled. Tedy ne že by se snad člen Subaru Czech Rally Teamu svěřil do rukou plastických chirurgů, řeč je o nové vizualizaci jeho závodního speciálu.

Na nadcházející Valašské rally čeká na diváky velká novinka, kterou vysvětluje Zdeněk Zikmund ze společnosti Subaru ČR, hlavního partnera týmu: „Tak jako je obvyklé u modelů aut udělat vždy po pár letech „facelift“, modernizaci, zamýšleli jsme i projekt Vojty Štajfa už barevně pozměnit. A letošek nám přinesl hned dva důvody. Prvním je čtyřicáté výročí pohonu Symmetrical AWD a barevné schéma závoďáku (oranžová a  černá) pak odkazuje na komunikační barvu zcela nového kompaktního crossoveru Subaru XV.“S kým pojede zase nevěděl ještě Pavel Valoušek, člen Peugeot Delimax Total Teamu a pilot Peugeotu 207 S2000. Ve hře do role spolujezdce byla také známá herečka a zpěvačka. Na start Valašské rally 2012 se pilot z  Otrokovic postaví společně s Lukášem Kostkou. Olga Lounová zůstává nadále v kontaktu s  týmem a bude se podílet na jeho budoucích aktivitách

DOPORUČUJEME: Jänner Rallye na vlastní kůži

Valašská Rallye je proslulá častým střídáním povrchů a specifickou náročností rychlostních zkoušek, na jezdce čeká během dvou dnů celkem 496 kilometrů a  vítěz projede cílovou rampou v sobotu 24.3.2012 v 17,45hod. na náměstí ve Valašském Meziříčí.

Filip Rakovan

22.3.2012 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist