Okruh v Mostě ukončil sezónu veřejnými jízdami. Pod sněhem

Na tuhle řidičskou akci se obvykle těší hodně automobilových nadšenců a hodně jich také se svými soukromými auty na závodní okruh dorazí.

O čem je řeč? O podzimních jízdách pro veřejnost na závodním okruhu v Mostě. Ty provozovatel mosteckého závodního okruhu pořádá obvykle na jaře a na podzim a akce se vždy těší velké účasti.

I teď byl přichystaný program bohatý, už mnoho dnů předem lákali organizátoři například na prodejní stánek s širokým sortimentem upomínkových předmětů autodromu, na prezentaci značky Mini Cooper, na závodní tým HKC Racing Team nebo na simulátor nárazu (což je nakloněná rovina, po které sjíždí dvousedadlový vozík o hmotnosti 300 kg představující kabinu osobního automobilu).Ale hlavním lákadlem byly volné jízdy pro každého, kdo přijel, vystál si frontu – a předtím zaplatil symbolický poplatek – a mohl si dát desetiminutovou jízdu na závodní dráze. Tolik teorie, ale skutečnost byla, ehm, trochu jiná, než na jakou jsme z veřejných jízd v Mostě zvyklí.

Mohlo za to počasí. Jistě, do Mostu přijela auta všech možných značek a typů. Co je důležité, a je to patrné z fotek, v Mostě sněžilo. Hustě sněžilo a tak to bylo na dráze opravdu „husté.“Samozřejmě to klouzalo, nebyla nouze a limitní situace, řidiči museli více než kdy jindy věnovat veškerou svou pozornost řízení. Počasí tedy odpovídala návštěvnost (už jsme v Mostě na jízdách pro veřejnost zažili více aut), přilnavost povrchu (klouzalo to vážně dost, obzvlášť když někdo jezdil na letních gumách), hustota „hemžení“ v boxech (komu by se chtělo courat mezi sněhovými vločkami), možnosti a kvalita fotografování. A nálada.

DOPORUČUJEME: Reportáž – V Sosnové s Klubem sportovních aut

I když ne, nálada byla dobrá. Sice skrz naskrz „ promáčená“ nepříjemným sněhem, ale dobrá. A auta, která do Mostu dorazila? Všech možných značek a modelů. Jmenovat je, na někoho bychom zapomněli. Tak mrkněte do galerie…

Autoweb.cz, fotografie: Josef Papír

28.10.2012 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist