Nová Škoda Superb Combi se prezentuje velkým zavazadlovým prostorem

V oficiálním tiskovém prohlášení automobilka říká, že "funkčnosti a emocí bude nová Škoda Superb Combi od září definovat nová měřítka ve své třídě."

Pojďme rovnou k věci – pozvánka na oficiální představení spojené s jízdním testováním je v redakci a osobní zkušenosti tak budeme mít už za pár dnů, nicméně teď jsou tady tiskové podklady z automobilky, které se týkají hlavně zavazadlového prostoru. A jak press-mapa říká, tak „nová Škoda Superb Combi disponuje největším zavazadlovým prostorem ve střední třídě.“

Ačkoli je nový Superb Combi jen o 23 mm delší než minulá generace, pojme zavazadlový prostor při nesklopených sedadlech o 27 litrů více než předchůdce. Po sklopení zadních sedadel vzroste objem zavazadlového prostoru až na téměř dva metry krychlové: 1.950 litrů je zdaleka nejlepší hodnotou ve své třídě a o 85 litrů více než u předcházející generace. Bez problémů lze naložit i dlouhé předměty. Opěradlo sedadla spolujezdce lze v případě potřeby jednoduše sklopit. Pak se do nového Superbu Combi vejdou předměty dlouhé až 3,10 metru.“ K tomu asi není moc co dodat, samozřejmě že se na kufr nového Superbu detailně podíváme při testech, ale už teď je zřejmé, že malý zavazadelník rozhodně nebude slabou stránkou mladoboleslavské vlajkové lodi.

Naopak, nová Škoda Superb Combi na něj sází, a k němu nabízí !tradičně“ i řadu dalších praktických „chytrých“ řešení ve stylu Simply Clever, má ji být až přes třicet. Konkrétněji – tak jako liftback může být i kombík poprvé na přání vybaven takzvaným virtuálním pedálem pro bezdotykové otevírání elektricky ovládaných pátých dveří pomocí gesta, totiž k otevření pátých dveří postačí jednoduchý pohyb nohou pod zadním nárazníkem a premiéru v nové generaci má i funkce Tip-To-Close pro zjednodušení zavírání elektricky ovládaných pátých dveří. Stačí krátce zatáhnout za páté dveře a ty se začnou zavírat. V kombinaci elektricky ovládaných pátých dveří a KESSY je možno páté dveře zavřít také pomocí dálkového ovládání.

Co dál? Opěradla zadních sedadel se v Superbu Combi nové generace sklápí po odjištění páčky v zavazadlovém prostoru, je tady variabilně nastavitelná dvojitá podlaha zavazadlového prostoru, krycí roleta je koncipována jako tzv. rolo s mezipolohou – stačí lehký dotyk a kryt se automaticky zavine a praktická by měla být také nová multifunkční kapsa pod krycí roletou.

Nová Škoda Superb Combi bude mít svou výstavní premiéru v září na 66. ročníku autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu a ve stejném měsíci se nový model dostane na první trhy.

18.6.2015 3:15| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist