O nejoblíbenější ojeté rodinné vozy bude před dovolenými zvýšený zájem

Automobil je v době pandemie nejbezpečnějším dopravním prostředkem, který vás ochrání před stále trvající hrozbou nákazy COVID-19. Minimalizuje kontakt s dalšími lidmi, a proto představuje dobrou volbu dopravního prostředku na dovolenou. Jaké jsou nejoblíbenější rodinné ojeté vozy českých motoristů?
skoda-octavia_combi-2014-1280-19-1100x618.jpg Zdroj: Škoda

Život Čechů se postupně vrací do zajetých kolejí, přesto letošní prázdniny nebudou takové, na jaké jsme byli zvyklí. Cestování do zahraničí je omezeno a stále spojeno s rizikem nákazy COVID-19. Nejrozumnější volbou je tak cestování po souši, ať už po České republice nebo do nejbližších zahraničních destinací.

Cestování letadlem, autobusem či vlakem tak letos nahradí vlastní automobily, které jsou i díky dostupnosti financování dostupné širší obci motoristů. Ze statistických údajů o prodejích, rezervacích a webovém hledání v síti AAA Auto je největší zájem o velké rodinné vozy.

„Letošní sezóna dovolených bude pro nás všechny velkou výzvou. Musíme změnit své návyky a rozumně zvážit rizika spojená s cestováním. Již nyní evidujeme v našich autocentrech zvýšený zájem o větší rodinné vozy. Zákazníci přiznávají, že z obav o své zdraví raději zainvestují do většího automobilu než do letenek. Protože letní dovolené se blíží a nové automobily jsou díky výpadkům ve výrobě nedostupné kvůli enormním čekacím lhůtám, zájem roste každým dnem,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka.

Ojeté automobily jsou v současnosti prakticky nejdostupnějšími vozy, které jsou ihned k odběru. Roste zájem i o financování nákupu vozů na splátky. „Úrokové sazby se drží na stále velmi nízké úrovni. Naše společnost spolupracuje se sedmi největšími finančními společnostmi na trhu, proto zákazníkům dokážeme nabídnout výhodné financování na jakýkoliv automobil bez ohledu na rok výroby a i s nulovou akontací,“ doplnila Topolová.

Dalším pozitivem je i přetrvávající nízká cena ropy a z toho vyplývající levný benzín a nafta. „Dovolená autem po Česku tak bude z hlediska nákladů na ujetou vzdálenost levnější, než v jiných letech,“ dodala Topolová.

Čtěte také: Kdo před nouzovým stavem prodal auto, prodělal. Výkupní ceny v bazarech jsou až o 25 % vyšší

27.5.2020 8:03| autor: Milan Jirouš | zdroj: AAA AUTO

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist