Nabídka ojetin roste, přišel druhý vrchol sezony

Prodej ojetých vozů má dvě významná období. Jedno je na jaře a druhé po období dovolených. V těchto dnech je nabídka vozidel opravdu široká.

Stejně jako každý rok i letos přišel druhý vrchol bazarnické sezony na závěr letních prázdnin a jistě vydrží až do začátku října. Právě v tomto období roste počet obchodů s ojetými automobily, protože řada motoristů chce po návratu z dovolené vyměnit vůz a to ještě do příchodu chladných dní.

Svůj starý automobil přitom často nechají na protiúčet v autobazaru. Nabídka obchodníků s ojetinami se tak přirozeně obměňuje a je zpravidla pestřejší než v horkých letních měsících. Zejména velké autobazary se navíc na toto období připravují a navyšují zásoby, takže nyní mají zákazníkům skutečně co nabídnout.


S úbytkem slunných dnů lze některé typy vozů koupit výhodněji, avšak nový majitel si jich letos už moc neužije. Řeč je o sportovních vozech a kabrioletech. „Pokud chcete výhodně pořídit takový automobil, je právě nadcházející období ideální příležitostí,“ radí Pavel Foltýn z Auto ESA. Právě blížící se září a říjen jsou navíc měsíce, kdy se majitelé těchto sezónních aut nejčastěji zbavují.

Zároveň je ale vhodný čas i na pořízení automobilu s pohonem všech kol. „V listopadu už ceny ojetých vozidel s pohonem všech kol porostou, nyní je však stále lze koupit za příznivé částky,“ upozorňuje Foltýn z Auto ESA a dodává: „Velké autobazary přitom mají již nyní rozsáhlou nabídku takových aut.“ Později bude trh reagovat na blížící se zimu a zvýšený zájem motoristů, což povede k vyšším cenám „čtyřkolek“.

Stejně jako loni i letos na zvýšenou poptávku, ale i nabídku ojetých vozidel reagují s předstihem hlavně velké autobazary, které si mohou dovolit tvořit zásoby a připravit se tak na zvýšený zájem zákazníků. To potvrzují i slova zástupce Auto ESA: „Chceme mít na skladě kvalitní vozy, a proto u některých modelů navyšujeme výkupní ceny až o několik tisíc korun.“ Obchodníci s ojetými automobily dobře vědí, že se jim tento tah vyplatí. Široká nabídka láká více zájemců o ojetý automobil a to samozřejmě slibuje větší obrat.

Další finanční výhodu lze mnohdy získat v situaci, kdy motorista svůj starý vůz v autobazaru prodá a ihned si v nabídce vybere nový. Obchodník pak mnohdy buď vylepší výkupní cenu, nebo poskytne slevu z kupovaného vozu.

26.8.2015 10:20| autor: Milan Jirouš

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist