Koncept VW Tarok se odkazuje k nejbláznivější moderní Škodovce

Polootevřený pickup pro volný čas, napůl pro přepravu nákladu, napůl pro zábavu. Kde jsme to jen viděli?
vw-tarok-se-odkazuje-k-felicii-fun-3-1100x618.jpg Zdroj: Volkswagen

Česká automobilka pod křídly koncernu profiluje spíše jako hodně konzervativní značka, jejíž nabídka je plná dobře postavených a spoustou chytrých drobností vybavených vozů. Jednou z těch mála věcí, které lze škodovkám vytknout, je absence zábavy. Škodovky jsou prostě moc seriózní – ať už jste za volantem, nebo na ně koukáte zvenčí. Přesto i mladoboleslavská automobilka ve své moderní historii vypustila do světa vůz, který šlo jen těžko přehlédnout. Bláznivý polootevřený žlutý pickup Felicia Fun.

A právě k tomuto legendárnímu vozu se částečně odkazuje nový koncept Volkswagenu Tarok. Na rozdíl od Felicie Fun však tento pickup nabízí plnohodnotná a zastřešená místa pro cestující vzadu včetně zadních dveří. Zadní sedačky se však dají sklopit do roviny a nabídnout ložnou plochu s přesahem do interiéru. Ve standardu nabízí pickup ložnou plochu dlouhou 1206 mm, sklopením zadních sedaček se délka plochy prodlouží na 1861 mm a po vyjmutí zadních sedáků z vozu a otevření vyklápěcích dveří nabídne 2775 mm. K utěsnění vozu proti vnějším vlivům pak stačí navrátit zadní sedačky do své původní polohy.

Takovýto vůz samozřejmě není ideální do podmínek, jaké panují třeba ve střední Evropě, avšak v trvale prosluněných zemích, jakou je například Brazílie, jdou právě takováto auta vcelku dobře na odbyt. Právě na tamní trh by se mě Tarok již brzy podívat. Produkční vůz by se měl přitom od konceptu lišit minimálně, pod kapotou by se měl objevit turbodiesel 2.0l a rovněž benzínová 1.4l TSI – oboje s výkonem 148 koní, šestistupňovým automatem a pohonem všech čtyř kol.

12.2.2019 6:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: topgear.com
Více o tématu: autanovýpickup

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist