Již brzy: Subaru Forester Diesel vs Forester 2.0XS

Nekompromisní srovnání dvou identických aut s různými typy pohonných jednotek. Je lepší v nádrži nafta a nebo benzín?

Tak nekompromisní test jsme tady dlouho neměli. Nekompromisní v tom smyslu, že mezi oběma testovaným exempláři jsou kromě pohonných jednotek jen zanedbatelné rozdíly.

Vzali jsme dvě identická auta s různými motory. Doslova identická, půjčili jsme si Subaru Forester, jedno s plochým naftovým motorem a to druhé s novým benzínovým boxerem. Maximální vyrovnanost!

Obě pohonné jednotky mají stejný objem dvou litrů, téměř stejný výkon stopadesáti koní a co víc, oba vozy jsou ve stejné výbavě Comfort.

První zásadní rozdíl jsme odhalili u hmotnosti, kde benzínový zástupce váží o nějakých sedmdesát kilogramů méně než dieselový model. Jistě, jsou tady i další odlišnosti, pětistupňový manuál proti manuálnímu šestikvaltu a tak dále (ale to už jsou záležitosti, které vycházejí z daných specifikací).

S auty jsme jezdili jak po dálnici, abychom detailně změřili průměrnou spotřebu při plynulé jízdě, vyrazili jsme také na testovací polygon s naší digitální měřící technikou, abychom odhalili rozdíly při  zrychlení, delegaci a změřili čas na našem testovacím okruhu.

DOPORUČUJEME: Máte diesel? Zjistěte, jak zvýšit jeho spolehlivost.

Výsledky, které jsem naměřili, byly opravdu překvapivé a  potvrdily, že auta, na první pohled podobná jako vejce k vejci se chovají diametrálně odlišně. Jeden příklad za všechny, sprint s pevným startem.

Po rozjezdu se okamžitě do čela dostal diesel a začal benzínovému vozu ujíždět téměř na dvě délky, ovšem v cíli byl dřív benzínový stroj. Kompletní srovnání s výsledky měření i  osobními dojmy najdete zanedlouho v našich testech.

12.3.2012 8:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist