Ikonické automobilové scény ve filmech, které vůbec nejsou o autech

ultrambobdcap1_original-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

foto: Youtube

Bullitův případ, 60 sekund, Cannonball a další a další, výčet filmů, které jsou o autech a ve kterých jsou slavné automobilové honičky a scény, by byl velmi dlouhý. Nicméně tady jsou filmy, které o autech nejsou, ovšem automobilové scény v nich najdeme a to takové, že stojí, až na pár výjimek, za vidění. Tady máme některé z nich.

Rambo: První krev

Víte, kolik mužů zabil Rambo v prvním filmu? Ve filmu, který stvořil fenomén neohroženého zabijáka brodícího se s nožem v ruce krví zabitých nepřátel? Ani jednoho, je to tak, jedinou obětí byl policista, který neuposlechl rozkaz nadřízeného a při střelbě vypadl po výkyvu vrtulníku z kabiny a zabil se pádem do kaňonu – John Rambo, válečný veterán z Vietnamu, nezabil jediného člověka. To jen jako zajímavost na úvod. A hned může následovat druhá zajímavá věc, ve filmu je totiž docela pěkná honička, ve které Ramba, toho času uprchlého vězně, pronádleduje místní šerif Will Teasle. Rambo není v žádném případě film o autech, ale  scéna svou syrovostí, přímočarostí, naléhavostí klidně obstojí mezi oblíbenými klasikami.

Špion, který mě miloval (a další filmy série James Bond)

Dvě nuly jsou označení pro agenta s povolením zabíjet, představovat Jamese Bonda jistě nemá cenu, filmů už vznikla pěkná řada a obvykle v každém filmu je nějaká automobilová honička. Ty s Rogerem Moorem jsou nejpikantnější, ale asi také nejbizarnější použiím technologií, které měly předběhnout svou dobu. Nepovedlo se – minimálně ne v masovém rozšíření aut/ponorek.

Mission Impossible 2

Je otázkou, zda jsou Porsche 911 996 a Audi TT první generace srovnatelnými soupěři do automobilové honičky, ale ta v MI2 je dobrá. Zejména v závěru, kdy se auta točí ve smyku, pohled řidičky je vyděšený i prosebný zároveň a člověk si říká, jestli autory filmu inspirovala skutečnost ohledně nestability první „tétéček.“

Torque: Ohnivá kola

Nepotřebujete Rychle a zběsile, ve filmu Torque, do českých vod uvedeném pod nelogickým názvem Ohnivá kola, je v úvodní scéně dlouhé ani ne dvě minuty shrnuto to, na co autoři ságy Rychle a zběsile potřebovali dlouhé hodiny a hodiny. Film je od druhé minuty až do konce pouze o motorkách, a nazvat jej druhořadým béčkem by byla asi pochvala.

John Wick 2

Zabiják, který vyřídí člověka obyčejnou tužkou, což pak teprve zvládá vybaven plně pistolemi, brokovnicí a nožem? Temná akční komedie, která obsahuje i „temnou“ automobilovou scénu. Ohledně auta se vlastně točí vše od začátku, protože koloběh bezuzdného násilí se roztočil ve chvíli, kdy zabijákovi zabili psa, a ukradli auto.

8.6.2018 9:48| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist