Máte tuningové auto? Pak jste kriminálník!

Dosud bylo v naší civilizaci dobrým zvykem netrestat lidi za něco, co neudělali. Ale časy se mění.

Mysleli jsme si, že po včerejších zprávách z ItálieKalifornie to už horší být nemůže. Omyl. Těžko říct, zda se kanadský státní zástupce Michael Bryant inspiroval filmem Minority Report nebo Bushovou „preventivní“ válkou v Iráku (která, jak víme, měla Ameriku uchránit od napadení neexistujícími chemickými a biologickými zbraněmi). Jisté je, že tento dobrý muž je odhodlán trestat nezákonné jednání dříve, než k němu dojde.

„Pokud na základě pravděpodobnosti dospějeme k závěru, že vůz je využíván k nezákonnému účelu pouličního závodění, zabavíme ho a už ho nikdy neuvidíte. Rozdrtíme vaše auto, rozdrtíme ho na kusy.“ Těmito slovy Bryant vysvětlil médiím, že by rád šrotoval auta ilegálních závodníků ještě předtím, než vůbec vyjedou.

Pan státní zástupce bohužel neobjasnil, jak bude auta určená k nezákonnému závodění identifikovat. Třeba hodlá pro jistotu preventivně sešrotovat všechny tuningové vozy, sporťáky a klubové závoďáky se značkami. Možná by mohl přihodit i motorky, vždyť skoro všichni motorkáři jezdí jako blázni. Ani to však nebude stačit. Ilegálně, riskantně a bezohledně lze bohužel jezdit i s docela obyčejnými auty. Když se nad tím jen trochu zamyslíte, dojde vám, že každý řidič je vlastně potenciální pouliční závodník. Až pan Bryant nechá úředně zničit všechna motorová vozidla v Ontariu, teprve pak bude spravedlnosti učiněno zadost.

autoweb.cz

22.6.2007 9:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist