Geely chce dělat luxusní auta

Čínská automobilka ukazuje světu, že udělat design je nesmírně jednoduché.

Připadá vám na tom obrázku něco povědomého? Zkuste si zakrýt tu chromovou explozi nevkusu, která má nervy nazývat se maskou. Ano, zbytek auta je Lexus IS. Pokud nám nevěříte, srovnejte s fotkou v pravém sloupci – skutečně je to obrázek Lexusu, ke kterému „zručný“ čínský designer přidělal chromové ztvárnění svých vzpomínek na film Vetřelec. Dokonce se ani nenamáhal změnit design kol…

Věc se má tak, že Geely už nechce být známá jako automobilka vyrábějící levná, ale také neuvěřitelně nekvalitní a ošklivá auta. A tak vypsala designovou soutěž.

Objevilo se i pár dalších návrhů, které už sice nejsou bezostyšně ukradené upravené fotky, ale „inspiraci“ prémiovými evropskými značkami by přehlédl leda Ray Charles. Návrh č. 4 si vypůjčuje tvary světel od BMW, pětka je kompletně okopírované BMW řady 3 (a opět má i bavorácká kola, ještě ke všemu se špatnou perspektivou) a šestka připomíná zepředu Chrysler/Dodge a zezadu Mercedes.

Zdá se vám to až neuvěřitelně drzé? Čína si s dodržováním nějakých autorských práv skutečně nedělá hlavu, to nakonec známe i ze světa „značkových“ oděvů a spotřební elektroniky. Potíž je v tom, že nekvalitní bunda vám způsobí nanejvýš prochladnutí, nekvalitní rádio pokazí zážitek z posledního alba Sagvana Tofiho, zatímco nekvalitní auto vás může přinejlepším přiotrávit a v horším případě zabít. Doufejme, že nikdo nebude dost hloupý na to, aby tyhle kopie začal dovážet do Evropy.

Honza Koubek

25.5.2007 9:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist