Francouzští četníci dostanou nová auta, na nudisty vyzrají tichým pohonem

Četníci ve Francii elektrifikují vozový park, dostanou 395 vozů Peugeot 3008 Hybrid
thumbnail_peugeot_3008phev_2022_gendarmerie-1100x618.jpgCelá galerie 3 Zdroj: Peugeot

Francouzské ministerstvo vnitra převzalo po vozech Peugeot 5008, kterými jsou policejní a četnické složky vybaveny od loňského roku, prvních 395 kusů modelu Peugeot 3008 Hybrid pro národní četnictvo. Plug-in hybridní verze se budou používat zejména jako zásahová vozidla.

Tato rozsáhlá fleetová zakázka dokazuje, že model 3008 Hybrid splňuje specifikace organizace, která má náročné požadavky, pokud jde o spolehlivost a výkon, stejně jako o příznivou zůstatkovou hodnotu.

K uzavření dohody mezi značkou Peugeot a Ministerstvem vnitra Francie přispěl i dlouhodobý plán ministerstva na elektrifikaci vozového parku a snahou vybavit jej vozy vyrobenými ve Francii a nabízejícími nejlepší úroveň výkonu.

Tato objednávka je také v souladu s dlouhodobým plánem ministerstva na elektrifikaci vozového parku. Vozy Peugeot 3008 Hybrid s kumulativním výkonem 225 k a točivým momentem 360 Nm jsou z hlediska potřeby rychlého přesunu policejních vozů vhodnou volbou. Možnost jízdy čistě na elektřinu umožňuje zásahovým jednotkám přiblížit se zcela nehlučně k místu zásahu, což je pro ně důležitou výhodou.

Francouzské ministerstvo vnitra objednalo 395 objednaných vozidel Peugeot 3008 Hybrid 225 EAT8, tedy s plug-in hybridním pohonem o výkonu 225 koní a elektrickým dojezdem až 56 km podle WLTP. Četníci si budou užívat úrovně výbavy Allure a navenek je všichni poznají podle specifického odsítnu Modrá Célèbes se sítotiskem „GENDARMERIE NATIONALE“ (Národní četnictvo).

Vozidla jsou vyráběna pro ministerstvo vnitra v továrně Stellantis v Sochaux, přestavba probíhá v závodě EGP v Hordain, který je referenčním výrobcem karoserií pro vozidla se sítotiskem. Další dodávky pro francouzské četnictvo a policii jsou plánovány na první čtvrtletí roku 2022.

31.1.2022 9:24| autor: Hugo Kottás | zdroj: Peugeot

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist