BMW M5 dostalo manuál, ale jen v USA

Těšili jste se, jak si v novém BMW M5 zakvedláte klackem? No, teoreticky můžete, ale musíte si auto přivézt ze Spojených států.

V jednoduchosti je krása, dalo by se říci. Podívejte se na fotky v přiložené fotografii a hned by si člověk připadal v novém BMW M5 jako v tom „správném a klasickém“ bavoráku z dob minulých. Škoda, že se manuální převodovka pro BMW M5 nedostane na evropském trhu – USA je jediné místo, kde tohle auto oficiálně koupíte.

Tlak zákazníků v USA na automobilku byl tak velký, že jim skutečně možnost objednat si manuál nabídla. Původně se spekulovalo, že budou mít smůlu, ale BMW si to rozmyslelo. A co se vlastně na BMW M5 změnilo? Tak jistě, dostalo třetí (spojkový) pedál a trošku se upravil centrální panel s voličem převodovky, kde teď nenajdete několik důležitých tlačítek.

DOPORUČUJEME: Legendy minulosti – BMW M5
Podívejte se na historii tohoto ikonického automobilu.

BMW totiž u modelu M5 s manuálem nenabízí možnost nastavit si v několika stupních odezvu motoru – máte jen standardní režim a pak sportovní. Přesto o výkon 560 koní nepřijdete, ani o plný točivý moment. Samozřejmě tu také není možnost nastavit si ostrost řazení a diferenciálu, protože to už všechno bude jen a jen na vás.

Cena se nemění, manuál je možností volby bez příplatku. BMW tak nenásleduje automobilku Ferrari, která také nabízí manuální řazení do některých modelů, ale za velmi tučný příplatek. Takže, chcete-li BMW M5 s manuálem, objednávejte v USA.

4.9.2012 8:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist