Značky na přání mají (téměř) zelenou

Už žádné spekulace o obálkách do kapes úředníků, značky na přání posvětili poslanci. Teď je na řadě senát, a od roku 2015 můžeme mít na "plackách" cokoli.

V zahraničí jde o poměrně běžnou věc. Pokud se vám náhodná změť znaků a číslic z nějakého důvodu nelíbí, můžete si připlatit za libovolné provedení značky. U nás registrační značky přiděloval automatický systém, takže touha vlastnit kupříkladu čtyřčíslí 0911 bylo prakticky nemožná. Pokud se tedy bavíme o legální možnosti.

To by se mělo od roku 2015 změnit, poslanci dnes kývli na zákon, který realizaci značky na přání umožňuje. Vzešel z hlavy někdejšího ministra Pavla Dobeše a současný ministr Zbyněk Stanjura ho dovedl do finále.

Přidělení vlastní kombinace by mělo v případě každé tabulky přijít na 5000 Kč, za auto tedy logicky zaplatíte dvojnásobek. Na značku prý nepůjde dát cokoli, zákaz bude platit pro vulgární a hanlivé výrazy nebo zkratky nějakého úřadu. Novela má účinnost od 1. ledna 2015, ještě ji ale čeká schválení druhé komory.

15.5.2013 11:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist