Registrační značky na přání schváleny

Vláda dnes schválila návrh ministra dopravy Dobeše, podle kterého bude možné za 10 000 korun přidělit registrační značku s libovolnou kombinací znaků.

Od příštího roku zřejmě začne platit nová vyhláška, podle které se budou přidělovat vedle standardních značek také registrační značky s kombinací znaků na přání. Za správní poplatek 10 000 korun si tak budete moci navolit jakoukoli značku, samozřejmě s výjimkou určitých výrazů.

Ministerstvo dopravy také plánuje zavedení registračních značek, které nebudou vázány na místo bydliště podle kraje, ale budou na jméno a bude je tvořit náhodná kombinace znaků a čísel. To prý omezí agresivitu, až pojede například řidič z Prahy do Brna nebo z Ústeckého kraje kamkoli…

Nové značky na jméno (nikoli na auto) by měly ušetřit spoustu peněz, neboť se počítá s tím, že s následným prodejem auta by si lidé značky nechávali a nemusely by se razit nové. Uvidíme, co z toho nakonec vznikne, zda to zas bude nějaký právní paskvil, nebo celkem srozumitelná vyhláška. Teď o tom budou hlasovat poslanci, senátoři a nakonec by měl podpis připojit i prezident.

Jste pro značky na jméno? Diskutujte v komentářích pod článkem!

30.5.2012 11:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist