Zítra bude Policie měřit rychlost. Tam, kam ji občané nasměrovali.

Jedno je jisté - Policie zítra vybere na pokutách za rychlost hodně, opravdu hodně peněz. Jak moc tím prospěje bezpečnosti silničního provozu, je k diskusi.

Maraton je řecké město, které dalo jméno vytrvalostnímu běhu, v přeneseném slova smyslu pak události, které je zřetelně delší než je obvyklé. Před námi je teď Speed Marathon a jakkoli by se mohlo zdát, nemá to nic společného s nadšením pro rychlost či rychlou jízdu, právě naopak.

Jde o policejní akci zaměřenou na kontrolu rychlosti vozidel a co je horší, Policie už před časem vyzvala veřejnost, aby pomohla určit místa měření –  takže pokud vás během středy zastaví policie, poděkujte všem, kteří namísto nějaké smysluplné práce, nebo bezduchého nicnedělání, dávali Policii tipy. Abychom se opřeli o oficiální zprávu, pro přehlednost a doklad toho, že jde o „seriozní“ věc a ne aprílovou taškařici, máme zde citaci policejního webu.

„Dne 19. dubna 2017 proběhne v rámci celé Evropy dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL zaměřená na kontrolu rychlosti vozidel s názvem SPEED MARATHON. Do akce se v tento den zapojí i Policie České republiky a to nově s možností pro širokou veřejnost navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti. Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu.“

Tak co, zapojili jste se do akce která líbivou fasádou webové stránky a aplikace kamufluje práskání a udávání? Všem, kteří tak učinili, doporučujeme příště namísto posedávání u počítače sednout spíše za volant a vyrazit zatrénovat na závodní okruh, bezpečnosti dopravy to prospěje víc.

Což není jen tak nějaké plácnutí, ale výrok, který se opírá o oficiální policejní statistiky, podle kterých se rychlost jako taková nepodílí nijak zásadně na příčinách dopravních nehod. Nevěnování se řízení, nesprávné odbočování či couvání, atd., ale rychlost? Až někde v polovině „hitparády“ řidičských nešvarů se objevuje zmínka o nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky.  Takže namísto měření rychlosti – pokud má jít opravdu o prevenci – nestálo by za to spíše učit lidi, aby za jízdy netelefonovali?!

zdroj: Policie ČR, bezpecnecesty.cz

18.4.2017 11:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist