Zikmund a Hanzelka: Tip provoněný benzínem a dálkami

Nerozlučná dvojice, která vykonala řadu dobrodružných výprav, za volantem vozu tuzemské značky. Co o cestovatelích, kteří tak reprezentovali hrdě naši vlast, víte?

Tip na (nejenom) vánoční dárek, aby bylo jasno, co je naznačeno v nadpisu. Je tady kniha o mužích, kteří se nebáli sednout do automobilu Tatra a vyrazit do míst, kam se ve dvacátém století jen tak někdo neodvážil. Dnes, stejně jako v minulosti, a navždy v budoucnu, zaslouží náš obdiv a úctu.

My zde máme knihu, která mapuje jak jejich expedice, tak také jejich přátelství, zažitá dobrodružství. A je plná unikátních fotografií z jejich cest. Zikmund a Hanzelka – jména, jež se stala legendami.

Nerozlučná dvojice, která projela téměř celý svět. Nechejte se vrátit v čase a ponořte se do stránek, které voní dálkami a cestovatelskými dobrodružstvími, jež prožívali na svých cestách v polovině 20. století. Vydejte se s nimi a jejich věrnou Tatrou napříč celou Afrikou. Projeďte s nimi jako první automobilem Núbijskou poušť, staňte se svědky zrodu sopky u jezera Kivu i výstupu na Kilimandžáro, kde jako první vynesli československou vlajku.

Vypravte se společně s oběma cestovateli na cestu Latinskou Amerikou, během které zdolávali Kordillery na horských silnicích i v nadmořských výškách přes 4 800 m n. m., poznávali opuštěná města starých Inků i život současných indiánů. Anebo se vydejte přes celou Eurasii – poznat krásu Kašmíru, obyvatele Nepálu či ostrovy Indonésie a kouzlo dalekého Japonska. Projet napříč Sibiří i celým tehdejším Sovětským svazem.

V knize, která vznikala za aktivní spolupráce Miroslava Zikmunda, naleznete přes 600 fotografií. Velká část těchto dokumentů a fotografií, především z osobního života obou cestovatelů, dosud nebyla publikována. Můžete tak poznat unikátním způsobem život a cesty nejslavnějších českých cestovatelů, kteří dokázali uskutečnit své chlapecké sny, překonat nesčetné překážky a svou odvahou, věrným přátelstvím a touhou poznat svět inspirovali i další generace.

Cena: 690 Kč – akční cena 552 Kč na Albatros Media

1.12.2016 6:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist