Už tam budeme? Uklidněte cestující poslechem kvalitní literatury…

Pokud jezdíte v autě sami, asi se vás potřeba zabavit nezbedné a netrpělivé ratolesti netýká. Nicméně poslechnout si během jízdy pěknou detektivky se neomrzí, jen pozor, komu a kde pak stavíte!

Máme tady svě možnosti a je jisté, že tituly nejde zaměnit nebo pouštět oběma skupinám posluchačů zároveň. Jedním titulem je totiž moderní evropská detektivka, a tím druhým rošťácké příběhy pro děti. Takže pokud jedete s dětmi i dospělými, cdčko s Kruhem raději nechte odpočívat v obalu, pokud by se ratolesti zaposlouchali, nejenom že by otravné „už tam budeme?“ nabralo na intenzitě, ale pokud byste do cíle nedojely velmi rychle, děti by patrně s hrůzou v očích raději volili konec skokem z okna než aby dál poslouchali příběh napínavý jak ocelová struna.

Kdo znáte autora, víte o čem je řeč, tohle není detektivka pro slabé povahy a ne, nebojte se, nebudeme nic prozrazovat z děje. Jen řekneme, že děj volně navazuje na předchozí dílo a že hlavní hrdina má po zkušenostech s lavinou velmi, ale opravdu velmi špatné sny… A že Jiří Žák je velmi příjemný vypraveč. Jinak CD vám příjemně zkrátí cestu autem, jen opatrně, kdy je budete poslouchat, nás jeda nečekaná noční zastávka na osamělé čerpací stanici dost vyvedla z míry. To víte, nervy.

Výtečným vypravěčem je i Martin Dejdar, dětem se Boříkovy bláznivé lapálie určitě budou líbit, zejména pokud neznají Simpsonovy, Dejdarův hlas je natolik specifický, že vzpomínka na Barta se někdy jen těžko dostává z hlavy, podobně jsme to registrovali třeba u kocoura Modroočka. Ale jinak vše v pořádku, velmi dobré je, že CD lze poslouchat i nahlas za jízdy, není potřeba „špuntovat“ dětem uši, Bořík je klasika, kterou znají i dospělí a cesta za poslechu neobtěžuje, ani řidiče. Oba tituly nabízí v rámci své poslechové edice Albatros.

26.7.2016 6:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist