Semerád slaví vítězství

"Rozhodnutí o výsledku padlo hned ráno při volbě pneumatik."

Josef Semerád se spolujezdcem Bohuslavem Ceplechou na voze Mitsubishi Lancer EVO VII se stali prvními vítězi v letošním devítidílném seriálu Mistrovství České republiky ve sprintrallye. V Okříškách si počínali suverénně, vyhráli sedm z deseti rychlostních zkoušek. Na druhém místě skončili Jiří Volf s Petrem Novákem (Mitsubishi Lancer EVO VIII) se ztrátou 40,6 sekundy, třetí příčku obsadili Miroslav Jandík, Radim Chrastecký (Mitsubishi Lancer EVO VII) s odstupem 43,8 sekundy. Páteční „zahřívací“ večerní prolog ulicemi Třebíče vyhrál Pavel Červenka, Semerád skončil druhý se ztrátou pouhých dvou desetin sekundy. O den později vyhrál Semerád hned úvodní rychlostní zkoušku Heraltice po startu v Okříškách. Ve třetí erzetě byl sice nejrychlejší Volf, nicméně Semerád si udržel průběžné vedení a pokračoval v úspěšném tažení, když opanoval dalších šesti rychlostních zkoušek. Až v poslední desáté zvolnil tempo, vsadil na jistotu a s přehledem si udržel  náskok 40 sekund. V závěrečné rychlostní zkoušce získal prvenství vítěz prologu Červenka, Semerád dojel pátý.  „Rozhodnutí o výsledku padlo hned ráno při volbě pneumatik. Na kluzké a místy zledovatělé trati jsem dal přednost úzkým pneumatikám a tato volba se ukázala nejlepší. Snažili jsme se jet pro diváky a jízdu jsem si s radostí užíval,“ řekl po závodě Josef Semerád, pro něhož to bylo první vítězství v kariéře v absolutním pořadí.Z 61 posádek na startu dokončilo Rallye Vysočina, která měřila celkem 288 kilometrů, 48 vozů. Ze sedmého místa v absolutním pořadí byl vyloučen Petr Hozák (Subaru Impreza STi), který neprošel  závěrečnou technickou přejímkou (katalyzátor).   Konečné pořadí Rally Vysočina 2006 po 10 RZ:1. Semerád – Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO VII, PV)                  2. Volf – Novák (Mitsubishi Lancer EVO VIII, PV)3. Jandík – Chrastecký (Mitsubishi Lancer EVO VII, PV)                   4. Trojan – Řihák (Mitsubishi Lancer EVO VII, PV)5. Komárek – Roupec (Mitsubishi Lancer EVO VI, A8)                         6. Jelínek – Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO VI, PV)                             7. Červenka – Volf (Mitsubishi Lancer EVO VIII, PV)8. Pantálek – Coufalík (Mitsubishi Lancer EVO VIII, PV)                       9. Barvík – Bartončík (Mitsubishi Lancer EVO VI, PV)                          10. Minařík – Semela (Škoda Felicia Kit Car, 1. Super 1600)            Vítězové rychlostních zkoušek:7 – Semerád, 2 – Červenka, 1 – Volf.