Závod 4 Hours Most je ideální možnost, jak zkusit „levný“ motorsport

Chcete zkusit atmosféru automobilových závodů za dostupnou cenu? Vytrvalostní závod 4 Hours Most je ideální příležitostí.
copy-of-240776137_214355107320816_3177655358460908350_n-1100x618.jpgCelá galerie 12 Zdroj: CarsChallanges.cz

Levný motorsport neexistuje, říká stará známá poučka. Je sice bolestivě pravdivá, nicméně to neznamená, že nejsou cesty, jak přičichnout k automobilovým závodům za relativně přijatelné peníze. Jednou z takových možností je závod 4 Hours Most.

Jak název napovídá, jedná se o poloprofesionální vytrvalostní závod trvající 4 hodiny na populárním závodním okruhu v Mostě. Co znamená poloprofesionální? Zúčastnit se může kdokoliv bez nutnosti držet závodní licenci a postačí i obyčejné sériové auto, ostatně to je také podmínkou.

Zároveň je organizace i zajištění bezpečnosti na profesionální úrovni, tzn. součástí závodu je zajištění traťových komisařů, maršálů, hasičů, sanitky, boxů i safety-caru. Závodní víkend navíc sestává z hodinového tréninku, hodinové kvalifikace a konečně ze čtyřhodinového vytrvalostního závodu.

A s jakým autem můžete závodit? Jak bylo řečeno, vyhoví jakýkoli sériový vůz, který má homologované vybavení pro běžný provoz, nejedná se o závodní speciál a nemá tedy bezpečnostní rám. Z úprav jsou povolené jen brzdy, pneumatiky, závodní sedadlo a vícebodové pásy řidiče. Vůz nemusí mít TP ani RZ, ale musí být v dobrém technickém stavu a projít projít technickou přejímkou pořadatelů.

Závod je omezen počtem 30 vozů, v nichž může startovat posádka o libovolném počtu pilotů, ze zkušenosti jsou však doporučeným maximem čtyři piloti. Závod 4 Hours Most vyjde na částku 13 915,- Kč vč. DPH za celý tým, technická přejímka je 28. října a samotný závod proběhne v pátek 29. října 2021. Více informací naleznete na stránkách 4HoursMost.cz.

5.10.2021 7:05| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist