Zamávejte manuálním převodovkám v Porsche

Cesta za maximální efektivitou definitivně pohřbí manuální převodovky do roku 2020. Uvidíme je jen v těch nejortodoxnějších (nebo nejlevnějších) autech.

Patříte k lidem, kteří si rádi na oblíbené silnici hrají s převodovkou, pilují meziplyny a vítají ten uspokojující pocit z dobře odvedené práce s pákou a pedálem spojky? Během pár let se toho už možná nedočkáte, protože i taková ikona jako Porsche 911 zřejmě přijde o manuální převodovku. Proč? Je neefektivní a zákazníci ji nechtějí.

Manažer projektu nové generace Porsche 911 Michael Schätzle prozradil magazínu Automobile, že dává ručnímu řazení v 911 a podobně zaměřených autech maximálně osm let. „Ještě jedna, maximálně dvě generace,“ přímo řekl. Zákazníci totiž stále častěji volí spolehlivý, rychlý a pohodlný automat, díky kterému je v rukou průměrného řidiče sportovní auto rychlejší a kontrolovatelnější.

Jen něco málo přes 20 % Porsche 911 minulé generace bylo prodáno s ručním řazením, jinak chtěli všichni automat PDK s dvěma spojkami. Schätzle ale tvrdí, že manuál definitivně nezmizí a předpovídá, že si ho ponechají jen výrobci zaměření na levná malá auta, pro která jsou automatické převodovky příliš drahé.

Dalibor Žák

DOPORUČUJEME: Porsche 911 Carrera 4S PDK

23.2.2012 6:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist